}

Akıllı sulama ile lif kalitesini artırın

Pamuk, tekstil endüstrisi için en popüler ve önemli lif bitkilerinden biridir, bu nedenle yetiştiriciler için verim ve kalite önemlidir. Akıllı sulama ile yüksek verim elde etmek için su yönetimini kontrol edebilir ve geliştirebilirsiniz.

Pamukta neden akıllı sulama kullanmalıyım?

Daha iyi lif kalitesi için tarladaki nemi azaltın

Pamuk bitkisinin verimi 60 günlük periyodlarda birikmektedir. Ortamın nem düzeyinin düşük tutulması (özellikle ilk açılma başladığında) önemlidir ve lif kalitesini olumlu etkiler. Pivot ve sprinkler gibi diğer sulama metotlarına kıyasla damla sulama, bitki yüzeyini değil, sadece bitki köklerini sulayarak, ortamdaki rutubet sorununu ortadan kaldırabilir.

Maksimum Verim!

Pamuk yetiştiriciliğinde, yeşil aksam gelişimi ve üretim arasındaki dengeyi korumak önemlidir, hassas sulama ile hem sağlıklı yeşil aksam hem de maksimum verim için bitkiyi dengeli yetiştirebilirsiniz. Pamuğun ihtiyaç duyduğu suyun ve gübrelerin tam miktarını vermek için hem kontrol hem de esnekliğe sahip olursunuz.  

Damla Sulama ile Gübreleme Kolaylığı

Damla Sulama sistemi, bitki gelişim dönemine göre tam olarak gerekli olan miktarlarda sulama ve gübreleme yapmak için size imkan ve esneklik sağlar. Yeşil aksam gelişimi ve verim üretimini dengelemek için stres seviyesini kontrol edebilir, doğru sulama programı ile zamanında hasat yapabilirsiniz.

Daha az su daha fazla verim

Karık sulama, yağmurlama sulama ve pivot sulama yöntemleri ile karşılaştırıldığında, akıllı sulama, lif kalitesini düşürmeden, değişik Agro-ekolojik şartlar altında 1 m3 su için % 20 daha fazla verim sağlayabilir.

Başarı Hikayeleri

Akıllı Sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

6020

AGSEN Tarım İşletmesi, Netafim™ Akıllı Sulama Sistemleri sayesinde 3000 dekar pamuk arazilerinde su, enerji ve gübreleme maliyetlerinde tasarruf, operasyon kolaylığı ve verimde % 55 artış sağladı. 

"Bu başarıyı elde etmemizde, Netafim'in bizim için önemli bir yeri vardır. "

KAYA YAĞAN / AGSEN TARIM İŞLETME MÜDÜRÜ 

NETAFIM PAMUK BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM PAMUK BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Pamuk hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım