}

Sulama Planlamasında Tesadüfleri Ortadan Kaldırın​

Crop Advisor (Mahsul Danışmanı), gerçek zamanlı bir sulama karar destek modülü olup GrowSphere™ işletim sisteminin vazgeçilmez bir parçasıdır. Crop Advisor, maksimum sulama verimliliğiyle yüksek kaliteli mahsuller elde etmek için ne kadar ve ne zaman sulama yapmanız gerektiğine dair en tutarlı önerileri sunar.

 

UZMANINA DANIŞINIZ

Her Koşulda Doğru Sulama

Her çiftçinin bildiği gibi, hava durumu, ürün geliştirme faktörleri ve toprak nemi gibi yetiştirme koşulları sürekli olarak değişmektedir. Bunların hepsi, ürünlerinize vermeniz gereken su ve besin miktarını etkiler. Crop Advisor, tüm bu değişkenleri gerçek zamanlı olarak hesaba katarak sulama planlamanızı optimize etmenize yardımcı olur.

Nasıl Çalışıyor?

Crop Advisor, yetiştiricilere pratik, veri odaklı destek sunarak sulama planlamasında tesadüflere ve kulaktan dolma bilgilere dayalı çalışmayı ortadan kaldırır. Doğruluğu üç veri kaynağının birleşiminden kaynaklanır: sensör, hidrolik ve mahsul.

Gerçek zamanlı Veri

Sensörler, mahsulünüzün ve tarlanızın su durumuna ilişkin gerçek zamanlı verileri yakalarken, yerel hava durumu tahminlerinden gelen veriler de resmi tamamlar.

Hidrolik Veriler

Crop Advisor hesaplamalarını sistemde olan vanaların, laterallerin, ana ve tali boruların vs. gerçek durumuna göre uyarlar.

Mahsul Modelleri

Crop Advisor hesaplamalarını mahsulünüzün büyüme aşamasına göre değiştirir. Bu, Netafim'in 60 yıla varan bilgi ve deneyimine dayanan mahsul modeli algoritmaları kullanılarak yapılır.

Yaklaşık

10,000 Agronomist

Sizin Yanınızda​

Crop Advisor'ın tavsiyeleri, Netafim'in önde gelen ziraat uzmanları tarafından geliştirilen ve 60 yıla varan küresel sulama deneyimine dayanan yenilikçi, güncel mahsul modellerine dayanmaktadır. En iyi üniversiteler ve sulama enstitüleriyle işbirliği içinde geliştirilen modeller, etkinlik ve güvenilirliği sağlamak amacıyla sahada test edilmiştir.

Crop Advisor (Mahsul Danışmanı) Faydaları

Crop Advisor, Sulamada Karar Alma Sürecini Geliştirir. Verimliliği ve Verimi Artırır.

Sulama Yatırım Getirinizi Optimize Edin

Toprağa, hava durumuna ve bitki gelişim aşamasına uyacak şekilde su ve besinleri en hassas şekilde uygulayarak kaynakları maksimuma çıkarın ve israfı en aza indirin

Gönül Rahatlığıyla Kullanım

 

Sulama planlaması gerçek zamanlı iklim verilerine ve toprak-su dengesi modellerine dayanmaktadır

Verim Kalitesini & Miktarını En Üst Düzeye Çıkarın

Sulama planınızı ürününüzün gerçek gelişim ihtiyaçlarıyla senkronize olacak şekilde sürekli olarak ayarlayın

Lightbulb icon

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

GrowSphere™'in Hassas Sulama ihtiyaçlarınız için neden mükemmel çözüm olduğunu öğrenmek için iletişime geçin

BİZE ULAŞIN