ŞİMDİYE KADARKİ EN İYİ MISIRINIZI YETİŞTİRİN.

ŞİMDİYE KADARKİ EN İYİ MISIRINIZI YETİŞTİRİN.

Mısır yetiştiriciliği her sezon, daha yüksek bir verim alma yarışıdır. Su ve bitki besin maddelerinin kontrolü için akıllı bir yönteminiz varsa, her sezon bir öncekinden daha iyi olacaktır.

Mısır yetiştiricilerinin karşılaştığı zorluklar

Mısır bitkisi; su, bitki besin maddeleri ve güneş ışığına yüksek ölçüde tepki verir. Güneş ışığı kontrol edilemez bir unsurken, sulama ve gübrelemeyi kontrol etmek elinizdedir. Salma ve pivot sulama gibi sulama yöntemleri belirli bir düzeyde kontrol sağlasa da, bu gibi yöntemler suyu oldukça verimsiz ve nispeten düzensiz dağıtan sistemlerdir. Bu durum toprak çeşidi farklılaştıkça daha net şekilde ortaya çıkar, kalite ve yüksek verime ulaşmanızı zorlaştırır. Bu sulama yöntemleri ayrıca, eğimli arazilerde veya düzgün şekilli olmayan arazilerde kullanılamaz.

Akıllı sulama bu konuda ne gibi faydalar sağlar?

Akıllı sulama, su ve besin maddelerini, bitkinin gelişim evresine göre,  her bir bitkinin kök bölgesine belirli miktarlarda direkt ulaştırarak daha fazla kontrol edebilmenizi sağlar. Çoğu arazi için uygun olup her tür topografya, arazi boyutu ve toprak türüne göre uygulanabilir. Böylelikle, toprak nemi ve bitki besin maddesi seviyesini optimum koşullarda tutabilirsiniz.

Ayrıca, sulama sisteminize dijital kontrolörler ekleyerek, tarla ve iklim verilerini toplayabilir, bitkinin büyüme esnasındaki verim gelişimini izleyebilir ve uygun müdahaleleri yapabilirsiniz. Dolayısıyla nerede olursanız olun ister dane, ister silajlık, ister tohumluk ya da tatlı mısır üretimi yapabilir her sezon yüksek verimli ve en üst kalitede mısır hasadı yapabilirsiniz. Üstelik karlılığınızı daha da artırabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Akıllı sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

Rafet Sezer, 540 dekar büyüklüğündeki mısır tarlasında, toprak altı damla sulama uygulaması ile operasyonel kolaylık elde etti. 

“Netafim'in toprak altı damla sulama sistemi sayesinde işgücümüzü minimum seviyeye çektik aynı zamanda otomasyon sistemleri ile arazimizin her bir noktasına aynı oranda su verebiliyoruz,tek bir noktadan kontrolünü sağlayabiliyoruz.” 

Rafet Sezer

Mısır, Türkiye

İhtiyaçlarınıza Çözüm Bulalım

Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

NETAFIM Mısır Broşürünü İndirmek için Tıklayın

NETAFIM Mısır Broşürünü İndirmek için Tıklayın

Mısır için Sık Sorulan Sorular (SSS)

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım