}

HER BİR ASMAYI KONTROL ET, DAHA KALİTELİ ÜZÜMLER YETİŞTİR

Üzüm yetiştiriyorsanız ortalama kalite sizi tatmin etmez. İklim, arazi ve asmalarınız üzerinde de kontrol sahibi olmak istersiniz. Akıllı sulama ve fertigasyon işte burada devreye girer. 

Üzüm yetiştiricileri için fırsat

Şaraplık üzüm kalitesi bir çok unsura bağlıdır. Bu unsurlardan bazıları nispeten öngörülebilir olmakla birlikte, çoğu öngörülemez.

Dolayısıyla, yüksek kaliteli üzüm yetiştirmeyi garanti etmek istiyorsanız, üzümleri besleyen su ve besin maddeleri üzerinde tam kontrol sağlamanız gerekecektir. Daha da önemlisi, üzüm yetiştirme sürecinizde topografya veya iklim koşulları ne olursa olsun size kontrol imkânı sağlayacak bir sisteme ihtiyacınız olacaktır. 

Akıllı sulama bu konuda ne gibi faydalar sağlar?

Akıllı sulama, su ve besin maddelerini toprağa değil, doğrudan her bir bitkinin köküne verir. Bu da üzüm verimini ve kalitesini artırmanıza olanak sağlar. Ama esas olarak, tüm bunların yanısıra  ihtiyacınız olan gübre, su ve işçiliği de azaltırsınız.
Yüksek kalitede üzüm yetiştirmek için su stresi seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Akıllı sulama işte tam olarak bunu gerçekleştirir.
Ayrıca, dijital kontrol sistemleri kullanmanız halinde, üzümler gelişirken verimi izlemeniz ve optimize etmeniz, araziniz ve bölgenizin iklimi hakkında her tür veriyi toplamanız daha da kolaylaşacaktır.

Daha fazla bilgi için

Şaraplık üzüm hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

Tarla bitkileri için akıllı sulama

Tarla bitkileri için akıllı sulama

Akıllı risk yönetimi ile uygun maliyetli ürün yetiştiriciliği arasındaki hassas dengeyi korumaya çalışıyorsunuz. Bu durum tarla bitkileri tarımının bir zorluğudur.

İhtiyacınız olan çözüm arazinizi, kaynaklarınızı ve zamanı en iyi şekilde kullanarak, Yüksek verimi garantilemek. Bu çözüm yetiştirdiğiniz ürün ve ürün deseniniz, toprağınız, ikliminiz, coğrafi yapınız ve iş modeliniz için doğru bir çözüm olmalı.

Akıllı sulama işte burada devreye girer.

Akıllı Gübreleme

Akıllı Gübreleme

Bitki beslemede miktar değil, etkinlik önemlidir. Akıllı fertigasyon, besin ögelerini her bir bitkinin köküne, bitkiye özel karışımlarla ve mükemmel bir zamanlamayla doğrudan iletir. Böylece gübre daha verimli kullanılır, girdinizden en iyi geri dönüşü alırsınız. Toprak neminin dengeli olduğu, sulamaya gerek duyulmayan durumlarda dahi besin maddelerini fertigasyon sisteminiz üzerinden uygulamak çok daha yüksek verim elde etmenizi sağlar.

Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Bitki, iklim ve topografyanız için aradığınız yanıtlara ulaşın.

Her sezon, daha az kaynakla daha yüksek verim elde etme mücadelesidir. Yenilikçi ürünlerden oluşan ürün gamımızı ve size özel çözümlerimizi inceleyin arazi, su ve gübre kullanımınızı optimize etmeye başlayın. Her seferinde daha yüksek verim.

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım