HER BİR ASMAYI KONTROL ET, DAHA KALİTELİ ÜZÜMLER YETİŞTİR

Şaraplık üzüm yetiştiriyorsanız ortalama kalite sizi tatmin etmez. İklim, arazi ve asmalarınız üzerinde de kontrol sahibi olmak istersiniz. Akıllı sulama ve fertigasyon işte burada devreye girer. 

Üzüm yetiştiricileri için fırsat

Şaraplık üzüm kalitesi bir çok unsura bağlıdır. Bu unsurlardan bazıları nispeten öngörülebilir olmakla birlikte, çoğu öngörülemez.

Dolayısıyla, yüksek kaliteli üzüm yetiştirmeyi garanti etmek istiyorsanız, üzümleri besleyen su ve besin maddeleri üzerinde tam kontrol sağlamanız gerekecektir. Daha da önemlisi, üzüm yetiştirme sürecinizde topografya veya iklim koşulları ne olursa olsun size kontrol imkânı sağlayacak bir sisteme ihtiyacınız olacaktır. 

Akıllı sulama bu konuda ne gibi faydalar sağlar?

Akıllı sulama, su ve besin maddelerini toprağa değil, doğrudan her bir bitkinin köküne verir. Bu da üzüm verimini ve kalitesini artırmanıza olanak sağlar. Ama esas olarak, tüm bunların yanısıra  ihtiyacınız olan gübre, su ve işçiliği de azaltırsınız.
Yüksek kalitede üzüm yetiştirmek için su stresi seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Akıllı sulama işte tam olarak bunu gerçekleştirir.
Ayrıca, dijital kontrol sistemleri kullanmanız halinde, üzümler gelişirken verimi izlemeniz ve optimize etmeniz, araziniz ve bölgenizin iklimi hakkında her tür veriyi toplamanız daha da kolaylaşacaktır.

Daha fazla bilgi için

Şaraplık üzüm hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım