}

YONCA ÜRETİMİNDE DAHA DÜŞÜK MALİYETLERLE DAHA FAZLA BİÇİM VE KURU OT ALIN

Yonca yetiştiriciliğinde avantaj sağlamak istiyorsanız, yonca verimi ve kalitesini yükseltmeli, maliyetinizi düşürmelisiniz. Yonca’da akıllı sulamayı keşfedin. 

Yonca yetiştiricilerinin karşılaştığı zorluklar

Yonca derin kök sistemine sahip,  yoğun sulama gerektiren, uzun ömürlü, kendine has bir bitkidir. Fazla ya da az suyun yol açacağı en ufak stres dahi bitkinin büyümesini, gelişimini ve genel kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden, yonca yetiştiriciliğinde öngörülemeyen iklim şartları ya da salma sulama gibi sulama yöntemleri yüksek verim için tehdittir. İhtiyacınız olan; istikrarlı bakım koşullarıdır, aşırı ya da yetersiz su ve besin maddesi uygulamalarından kaçının.

Akıllı sulamanın faydaları nelerdir?

Yoncada, toprak altı damla sulama teknolojisiyle uygulanan akıllı sulama; su ve besin maddelerini her bir bitki köküne direkt ileterek yonca kök bölgesinde tam kontrol sağlar. Çoğu arazi için uygun olup her tür topografya, arazi boyutu ve toprak türüne göre uygulanabilir. Böylelikle, toprak nemi ve bitki besin maddesi seviyesini optimum koşullarda tutabilirsiniz.

Ayrıca, sulama sisteminize dijital kontrolörler ekleyerek, tarla ve iklim verilerini toplayabilir, bitkinin büyüme esnasındaki verim gelişimini izleyebilir ve uygun müdahaleleri yapabilirsiniz. Dolayısıyla nerede olursanız olun ve ne yetiştiriyorsanız yetiştirin her sezon yüksek ve en üst kalitede verim alabilir ve karlılığınızı daha çok artırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için

ÜRETİCİ HİKAYELERİ

Akıllı sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

Kadir Kalkan, 120 dekar yonca tarlasında Netafim toprak altı damla sulama sistemini tercih ederek, enerji işçilik gibi maliyetlerini minimuma indirdi, verimini arttırdı.

“Yağmurlama,karık gibi sistemlerle suladığım tarlamda başta işçilik olmak üzere maliyetlerim çok yüksekti. Araştırmalarım sonucunda tercih ettiğim Netafim Toprak Altı Damla Sulama sistemi sayesinde, enerjiden %50 tasarruf ederken işçilik maliyetlerim tamamen ortadan kalktı ve verimim de % 35 oranında arttı." Kadir Kalkan, Üretici

NETAFIM YONCA BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM YONCA BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yonca hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi edinin

Tarla bitkileri için Akıllı Sulama

Tarla bitkileri için Akıllı Sulama

Akıllı risk yönetimi ile uygun maliyetli ürün yetiştiriciliği arasındaki hassas dengeyi korumaya çalışıyorsunuz. Bu durum tarla birkileri tarımının bir zorluğudur.

İhtiyacınız olan çözüm arazinizi, kaynaklarınızı ve zamanı en iyi şekilde kullanarak, Yüksek verimi garantilemek. Bu çözüm yetiştirdiğiniz ürün ve ürün deseniniz, toprağınız, ikliminiz, coğrafi yapınız ve iş modeliniz için doğru bir çözüm olmalı.

Akıllı sulama işte burada devreye girer.

Akıllı Gübreleme

Akıllı Gübreleme

Bitki beslemede miktar değil etkinlik önemlidir. Akıllı gübreleme, besin ögelerini her bir bitkinin köküne, bitkiye özel karışımlarla ve mükemmel bir zamanlamayla doğrudan iletir. Böylece gübre daha verimli kullanılır, girdinizden en iyi geri dönüşü alırsınız. Toprak neminin dengeli olduğu, sulamaya gerek duyulmayan durumlarda dahi besin maddelerini fertigasyon sisteminiz üzerinden uygulamak çok daha yüksek verim elde etmenizi sağlar.

Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Bitki, iklim ve topografyanız için aradığınız yanıtlara ulaşın.

Her sezon, daha az kaynakla daha yüksek verim elde etme mücadelesidir. Yenilikçi ürünlerden oluşan ürün gamımızı ve size özel çözümlerimizi inceleyin arazi, su ve gübre kullanımınızı optimize etmeye başlayın. Her seferinde daha yüksek verim.

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım