YONCA ÜRETİMİNDE DAHA DÜŞÜK MALİYETLERLE DAHA FAZLA BİÇİM VE KURU OT ALIN

Yonca yetiştiriciliğinde avantaj sağlamak istiyorsanız, yonca verimi ve kalitesini yükseltmeli, maliyetinizi düşürmelisiniz. Yonca’da akıllı sulamayı keşfedin. 

Yonca yetiştiricilerinin karşılaştığı zorluklar

Yonca derin kök sistemine sahip,  yoğun sulama gerektiren, uzun ömürlü, kendine has bir bitkidir. Fazla ya da az suyun yol açacağı en ufak stres dahi bitkinin büyümesini, gelişimini ve genel kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden, yonca yetiştiriciliğinde öngörülemeyen iklim şartları ya da salma sulama gibi sulama yöntemleri yüksek verim için tehdittir. İhtiyacınız olan; istikrarlı bakım koşullarıdır, aşırı ya da yetersiz su ve besin maddesi uygulamalarından kaçının.

Akıllı sulamanın faydaları nelerdir?

Yoncada, toprak altı damla sulama teknolojisiyle uygulanan akıllı sulama; su ve besin maddelerini her bir bitki köküne direkt ileterek yonca kök bölgesinde tam kontrol sağlar. Çoğu arazi için uygun olup her tür topografya, arazi boyutu ve toprak türüne göre uygulanabilir. Böylelikle, toprak nemi ve bitki besin maddesi seviyesini optimum koşullarda tutabilirsiniz.

Ayrıca, sulama sisteminize dijital kontrolörler ekleyerek, tarla ve iklim verilerini toplayabilir, bitkinin büyüme esnasındaki verim gelişimini izleyebilir ve uygun müdahaleleri yapabilirsiniz. Dolayısıyla nerede olursanız olun ve ne yetiştiriyorsanız yetiştirin her sezon yüksek ve en üst kalitede verim alabilir ve karlılığınızı daha çok artırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için

ÜRETİCİ HİKAYELERİ

Akıllı sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

Kadir Kalkan, 120 dekar yonca tarlasında Netafim toprak altı damla sulama sistemini tercih ederek, enerji işçilik gibi maliyetlerini minimuma indirdi, verimini arttırdı.

“Yağmurlama,karık gibi sistemlerle suladığım tarlamda başta işçilik olmak üzere maliyetlerim çok yüksekti. Araştırmalarım sonucunda tercih ettiğim Netafim Toprak Altı Damla Sulama sistemi sayesinde, enerjiden %50 tasarruf ederken işçilik maliyetlerim tamamen ortadan kalktı ve verimim de % 35 oranında arttı." Kadir Kalkan, Üretici

NETAFIM YONCA BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM YONCA BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yonca hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi edinin

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım