}
Sera Sulama Sistemleri

Sera Sulama Sistemleri

1965 yılında damla sulamaya öncülük etmesinden bu yana, Netafim sera sulama sistemlerinde de dünya lideri haline geldi. Bu lider konumumuz,  bizim eşsiz güçlerimizden biri. Tüm dünyadaki yüksek teknoloji seraların çoğunda, Netafim hat üstü damlatıcıları ve sulama sistemleri ile kullanılmaktadır.

Bize Ulaşın

Mucidinden Sera Sulama Sistemleri

Su, herhangi bir sera projesinin başarısında çok önemli bir faktördür. Sınırlı toprak tamponu göz önüne alındığında, sera sulama sistemleri ve gübreleme sistemleri mahsulünüzün kalitesi ve verimi için hayati öneme sahiptir. Netafim olarak bitkilerin özel ihtiyaçlarına göre su ve besin sağlayan esnek sera sulama ve gübreleme sistemleri sunuyoruz. Bu alanda dünya lideriyiz:

  • Netafim ticari marka PCJ-CNL damlatıcılar
  • Netafim gübreleme sistemleri
  • Netafim marka mikro sprinkler

Sera Projeniz Projenize En Uygun ve Doğru Sulama Sistemi Çözümü için:

 crop-analysis_1.png Tarımsal ürün analizi

Farklı tarımsal ürünler, farklı sulama protokolleri gerektirecektir.

 

substrate-analysis_1.png  Substrat analizi

Topraklı, topraksız ve saksı yetiştiriciliğinin tümü farklı sera sulama sistemleri gerektirir.

 

climate-analysis_1.png  İklim Analizi

Coğrafya, iklim ve radyasyon seviyeleri bitkilerin terleme oranını etkileyecektir.

water-analysis_1.png  Su analizi

Sera sulama sisteminiz için su kaynağını ve kalitesini belirlemek büyük önem taşır.

 

water-room_1.png  Sulama odanızı planlanması

Bu oda su tanklarınızı, gübre tanklarınızı, gübreleme makinelerinizi ve pompalarınızı ve filtrasyon sisteminizi içerecektir.

 

drippers_1.png  Damlatıcı ve lateral seçimi

Yenilikçi çözümümüz" PCJ damlatıcılarımız dahil olmak üzere, doğru setin tasarlanması

PCJ Damlatıcılar: Dünyanın En Hassas Damlatıcı Çözümü

Seralarınızdaki veya fidanlıklarınızdaki meyveler, sebzeler veya bitkiler için su ve besin dağılımında %100  homojenlik gerektiğinde, kendi kendini temizleyen PCJ damlatıcılar, değerli yatırımlarınız için en yüksek performansı garanti eden, en iyi sera sulama sistemidir.

  • Verimde tutarlılık: Suyun ve besinlerin geniş bir basınç aralığında hassas bir şekilde iletilmesi, mükemmel mahsul standardını ve sürekli olarak yüksek verimi garanti eder.
  • Tıkanma direnci: teknoloji, tutarlı akış hızları ve kusursuz çalışma sağlar.
  • Kolay ölçeklenebilir
  • Maksimum esneklik: Mikro tüpler gerektiğinde damlatıcılara izin verir ve gerekirse birkaç damlama çıkışına ayrılır.
  • Tahliye önleme mekanizması (LCNL ve HCNL modellerinde): Drenaj ve yeniden doldurma etkisini ortadan kaldırır ve fasılalı sulama sırasında verimliliği artırır
PCJ drippers: the world’s most precise drip solution (greenhouses)
Tomato Greenhouse in Japan

Bitkilerinizi Tam Olarak İhtiyaç Duydukları Şekilde Besleyin

Bitkileriniz ideal koşullarda yetiştirildiğinde sizi sağlıklı mahsuller ve yüksek kaliteli verimle ödüllendirecektir. Bitkileri en uygun şekilde beslemek, optimum mahsul sonuçları elde etmek için çok önemlidir. Bu nedenle, fertigasyon (gübreleme+ sulama) tekniğini geliştirdik ve besinler için dağıtım sistemi olarak damlamayı kullandık.

Fertigasyon miktarlar, besin kombinasyonları ve hassas zamanlama ile ilgilidir. Hassas gübreleme, ürün geliştirme döngülerinize göre her bitkinin köklerine doğru su ve besin karışımını doğrudan sağlayan en uygun kök bölgesi yönetim aracıdır.

Hassas gübreleme, örneğin piyasadaki dalgalanmalar ve hava durumu değişikenliği gibi aksiliklere yanıt olarak dozajları talep üzerine değiştirmenize izin vererek gübre yatırımınızı optimize eder.

Topraksız seracılıkta hassasiyet ve homojenlik çok önemlidir. Topraksız substratlar yetersiz tampon kapasitesine sahip oldukları için (substrat ve kap karakterlerine bağlı olarak), su ve besinler bitkilere küçük dozlarda ve çok yüksek hassasiyetle verilmelidir. Bunu yapmak için Netafim'in sektör lideri çok kanallı dozajlama makineleri geliştirilmiştir.

Sera Sulama İhtiyaçlarınız İçin En İyi Çözümlerimizi Takip Edin:

NetBow™

NetBow™

NetBow™ yenilikçi, kullanıcı dostu plastik korumalı, yüksek tıkanma direncine sahip, çoklu damlatıcı sistemi ile homojen sulamaya olanak sağlayan bir üründür. NetBow™, benzersiz sulama ve gübreleme bilgisi gerektiren bluberry (yaban mersini) gibi yüksek değerli topraksız saksıda sulanan tarımsal ürünlerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir.

NETAJET™ 4G

NETAJET™ 4G

Hem topraklı hem de topraksız ortamdaki seralar ve tül seralar için uygun olan NetaJet™ 4G, son derece hassas ve güvenilir EC/pH kontrolü sağlamak için benzersiz bir analog dozajlama vanasına sahiptir.

NETAFLEX™ 3G

NETAFLEX™ 3G

NetaFlex™ 3G, hem topraklı hem de topraksız ortamlardaki seralar için uygun, tamamen homojen, çok kanallı bir dozajlama çözümüdür. NetaFlex™ 3G, son derece hassas, eşit dağılımlı besin dozajlaması sağlayan son teknoloji ürünü bir açık tank dozajlama sistemine sahiptir.

PCJ ONLINE

PCJ ONLINE

İsteğe bağlı tahliye önleme özelliğine sahip basınç ayarlı damlatıcılar, size %100 su ve besin dağılımı homojenliği sağlamak için tasarlanmıştır. Hat üstü PCJ damlatıcılar, ayrıca tıkanmayı önlemek için sürekli olarak kendi kendini temizler. Seralar ve fidanlıklar için idealdir.

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

Bir sonraki sera projenizi tasarlamanıza ve teslim etmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Dezenfeksiyon Yoluyla Su Tasarrufu

Sera sulama sistemlerinde suyun yaklaşık %20-30'unu sürekli dezenfekte ederek ve harici bir kaynaktan gelen tatlı suyla karıştırarak geri dönüşüme kazandırıyoruz. Geri dönüştürülen su, besin maddelerini bir döngüden diğerine muhafaza ettiği için bu yöntem, su ve gübre kullanımını azaltır.

Yüksek verimliliklerinden dolayı sera sulama sistemlerimizde UV, ozon ve medikal sektörde kullanılan önde gelen mikro filtrasyon yöntemleri olmak üzere çeşitli dezenfeksiyon teknikleri kullanmaktayız.

Su dezenfeksiyon çözümlerimizin kullanımı kolaydır ve kurulduktan sonra çok az bakım gerektirir. Mahsulünüze ve kendinizi koruduğunuz patojenlere bağlı olarak farklı dozlar da seçebilirsiniz.

Drenaj suyunun yeniden kullanılması toprak ve su kirlenmesini önlediğinden, sera sulama sistemleri yoluyla su geri dönüşümü uygun maliyetli ve sürdürülebilirliği üst seviyededir.

Ters Osmoz Sistemleri

Ters Osmoz (RO) sera sulama sistemleri, sulama sisteminize su sağlamak için suyun tuzdan arındırılmasını ve filtrelenmesini sağlar. Bu sistemler bakteri ve virüslerle birlikte tuzları, organik maddeleri ve diğer çözünmüş parçacıkları eler. Ters Osmoz sistemlerimiz özel olarak tasarlanmış olup, her biri mahsulünüzün özel ihtiyaçlarını ve su kaynağınızın durumunu karşılamak için geliştirilmiştir.

Hidroponik Sera Sistemleri

Sera sulama sistemlerinin lider kuruluşu olarak, NFT ve "Ebb n Flood" (“Medcezir”) da dahil olmak üzere bir dizi hidroponik sistem sunuyoruz:

NFT Sistemleri

Nutrient Film Technique (NFT), türkçe ifadeyle Besleyici Film Tekniği, kaynak ve işçilik açısından verimli olan bir hidroponik sistemdir. Ekim alanı, su, gübre ve böcek ilaçları açısından önemli bir tasarruf sağlar ve şu anda dünya çapında marul ve bitki yetiştirmek için tercih edilen yöntemdir.

NFT'de bitkiler plastik oluklarda yetiştirilir. Taze oksijenli su ve minerallerden oluşan bir çözelti oluğun yüksek ucuna pompalanır ve bu çözelti bir rezervuar içinde toplandığı alt uca akar.

Netafim otomasyon kontrol cihazı, oluktaki bitki köklerini nemli tutar, ancak su tutmaz ve onlara ideal su, mineral ve oksijen karışımı sağlar. Akan suyu temiz ve serin tutmak için filtreleme, sanitasyon ve soğutma (gerekirse) gibi ek sistemler de kullanıyoruz.

NFT teknolojisi, tüm yıl boyunca üstün kaliteli ürünler yetiştirmenize yardımcı olur. Minimum su, gübre ve böcek ilacı girdisiyle aynı zamanda uygun maliyetli, sürdürülebilir bir yetiştirme yöntemidir.

Netafim NFT Sistemleri, kalite, güvenilirlik ve performansı garanti etmek için şirket içinde tasarlanmış ve üretilmiştir.

Growing lettuce and herbs in a greenhouse using an NFT system
Ebb n Flood System is a different greenhouse irrigation system

Ebb n Flood (Medcezir) Sistemi

"Ebb and Flood" (veya "Medcezir"), besin çözeltisinin periyodik olarak taşmasını ve boşaltılmasını içeren farklı bir sera sulama sistemidir.

Sistem iki aşamada çalışır: su ve besinler büyüme alanlarından akar ve bitkilerin köklerine taşar. Su daha sonra rezervuara geri akar. Döngü sürekli olarak tekrarlanır, dolayısıyla isimleri.

Netafim'de Ebb n Flood sistemlerini özel bir beton zemin üzerinde, özel olarak tasarlanmış kapaklar veya tepsi tablaları üzerinde teslim ediyoruz - her seçenek, suyun herhangi bir kayıp olmadan verimli ve hassas bir şekilde taşmasına ve tahliyesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

EBB N FLOOD 2.0'DA BİR ÇÖZÜM

Netafim, şu anda yasal olarak izin verilen ülkelerde, son derece gelişmiş endüstriyel kenevir serası projelerinde öncülük etmekte olan sera sulama sistemlerinde öncü bir atılım sunmaktan gurur duymaktadır. Ebb n Flood ile Netafim Damla Sulamanın benzersiz bir kombinasyonu, mahsul kalitesinde ve bitki besleme kontrolünde devrim niteliğinde sonuçlara yol açıyor.

Sera Projesi Yöneticilerimize Sıkça Sorulan Sorular

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

Bir sonraki sera projenizi tasarlamanıza ve teslim etmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.