}
Sera Bitkileri

Sera Bitkileri

Sera yetiştiriciliği, optimum bitki büyümesi için çevresel faktörleri kontrol edebileceğiniz korumalı bir yer olduğundan, çoğu mahsulün yetiştirilmesi için birçok avantaj sunar. Bitkiler öngörülemeyen ve olağanüstü hava koşullarına maruz kalmadığında daha iyi verim verir.

Bize Ulaşın

Tarımsal Uzmanlığımız Hizmetinizde: Domatesten Yaban Mersinine

Su ve gübre tüketimini optimize ettiğinizde, üretim maliyetlerini düşürürsünüz. Farklı sebzeler için uygun iklim koşullarını yapay olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kontrollü bir ortamda zararlıları ve yabani otları kontrol etmek, doğal bir ortamdan daha kolaydır. Son olarak, tüm yıl boyunca farklı bitki türleri yetiştirebilir ve yılda birden fazla ürün döngüsü elde edebilirsiniz. Sorunun gıda güvenliği ve ekonomik değer olduğunu varsayalım. Bu durumda, sera teknolojisi cevaptır - kaynaklardan tasarruf ederken ve Yatırım Getirisi’ni (ROI) en üst düzeye çıkarırken ürünlerinizin kalitesini ve verimini hızlandırmak ve iyileştirmek mümkün.

Aradığınız Mahsul Hangisi?

Yaban Mersini

Yaban Mersini

Yaban mersini bitkilerinin çok ince ve yüzeysel bir kök sistemi vardır, bu nedenle mahsul su stresine karşı savunmasızdır. Öte yandan, yaban mersini en iyi şekilde iyi drene edilmiş topraklarda yetişir ve fazla sudan muzdariptir, bu nedenle damla sulama mükemmel bir uyumdur!

Yaban mersini bitkisinin benzersiz kök sistemi, onu büyümesini zahmetli bir ürün haline getirir. Ayrıca en yüksek verime ulaşmak için düşük bir pH ve çok özel bir ortam gerektirir. Damla sulama, sürekli olarak dengeli bir ortam sağlayarak, gübreleri ve besinleri tam olarak ihtiyaç duyulduğunda kök bölgesine iletir.

Salatalık

Salatalık

Hem seralar hem de poli seralar salatalık yetiştirmek için uygundur. Sera yapıları, ılıman ve soğuk iklimlerde fidanlık yetiştiriciliği ve ticari salatalık üretimi için uygundur ve yüksek yatırım gerektirir. Poli seralar farklı iklim koşulları için daha uygundur.

Sera salatalık için beklenen verim aşağıdaki gibidir:

  • Yüksek teknolojili seralar: Bitki yoğunluğu ve yıllık döngü sayısı nedeniyle yılda 200 kg/m2
  • Orta teknoloji poli seralar: yılda 40-80 kg/m2
Biber

Biber

Örtü altı biber yetiştirmek büyük yatırımlar getiriyor. Tüketici talebini karşılamak ve yatırım getirinizi en üst düzeye çıkarmak için her metrekareden yüksek, kaliteli verim elde etme oyunudur. Optimum yetiştirme koşulları için doğru yapıya, agro-teknik çözümlere, aletlere ve agronomik bilgi birikimine ihtiyacınız var.

Sera yapıları, ılıman ve soğuk iklimlerde ticari biber üretimi için uygundur ve yüksek yatırım gerektirir. Poliseralar farklı iklim koşulları için uygundur ve tül seralar daha sıcak ve kuru iklimler (yağmurlu olmayan iklimler) için uygundur.

Biberleriniz büyürken doğru kararlar vermek önemlidir. Netafim'in tanınmış uzmanları, devam eden büyüme stratejinizde, yolun her adımında size rehberlik etmek için oradalar.

Domates

Domates

Sera yapıları, ılıman ve soğuk iklimlerde (ağır kar yükü) ticari domates üretimi için uygundur ve yüksek yatırım gerektirir. Poliseralar farklı iklim koşulları için uygundur ve tül seralar daha kuru veya daha sıcak iklim koşulları (yağmurlu olmayan iklimler) için uygun olacaktır.

Çok kanallı besin dozlama makineleriyle birlikte gelişmiş sızıntı yapmayan damlatıcıların kullanılması, mükemmel kök bölgesi ortamını kontrol etmenize ve bitkilerinizi maksimuma çıkarmanıza olanak tanır.

Mantar

Mantar

Hassas sulama ile mantarlarınızı her zaman sulayabilir, büyüyen yüzeylere tutarlı ve optimum nem sağlayabilirsiniz.

Sulamanızı daha verimli hale getirmek için hassas sulama, uzaktan kumanda ve otomasyonla kolayca birleştirilebilir ve size mobil, tablet veya bilgisayarla etkinleştirilebilen uzaktan erişim sağlar.

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

BÜYÜMEYE HAZIR MISINIZ?

Bir sonraki sera projenizi tasarlamanıza ve teslim etmenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.