}

AKILLI SULAMA İLE VERİMİNİZİ KATLAYIN  

Ayçiçeği, yağ sanayii için önemli bir bitkisel kaynaktır, üretici için önemli olan ise yüksek verim ve yağ oranına ulaşmaktır. Akıllı sulama ile yüksek verim elde etmek için su yönetimini kontrol edebilir, su ve gübreden tasarruf ederken veriminizi arttırabilirsiniz.

Ayçiçeği yetiştiriciliğinde neden akıllı sulama kullanmalıyım?

Ayçiçeği yetiştiriciliğinde stres faktörlerinin verimden çalmasını engelleyin

Damla Sulama sistemi, bitki gelişim dönemine göre tam olarak gerekli olan miktarlarda sulama ve gübreleme yapmak için size imkan ve esneklik sağlar. Erken ve geç dönemlerde yeşil aksam gelişimini dengelemek için farklı su ve gübre uygulamaları yaparak stres koşullarını kontrol edebilir, tozlanma döllenme zamanında doğru sulama programı ile zamanında ve yüksek verimli hasat yapabilirsiniz. 

Daha az su daha fazla verim

Karık sulama, yağmurlama sulama ve pivot sulama yöntemleri ile karşılaştırıldığında, akıllı sulama, yağ kalitesini arttırmasının yanında yüksek verim sağlar.

Ayçiçeğinde yüksek verim ve kaliteye ulaşmanın yolunu üreticimizden dinliyoruz!

Denizli’deki 65 dekarlık arazisinde ayçiçeği yetiştiren üreticimiz Emin Yarkın, Netafim damla sulama sistemleri sayesinde elde ettiği homojen sulama ve gübreleme avantajıyla verim ve kalitede artışın nasıl sağlandığını bizlerle paylaşıyor.

Emin Yarkın 

Denizli/ Türkiye

Ayçiçek ürünü hakkında Sık Sorulan Sorular

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım