}
ANAHTAR TESLİM PROJELER İLE BAŞARINIZI BÜYÜTÜN

ANAHTAR TESLİM PROJELER İLE BAŞARINIZI BÜYÜTÜN

Herhangi bir tarımsal projeyi planlamanız ve yürütmeniz gerektiğinde, her zaman yanınızda doğru partnerin olduğundan emin olmak istersiniz.

Başlangıçtan operasyona kadar

50 yılı aşkın proje yönetimi uzmanlığmız ve sulama tecrübemiz ile tarımsal vizyonunuzu tasarlamanıza, geliştirmenize ve uygulamanıza yardımcı olacağız. Ürününüz, konumunuz, ikliminiz veya koşullarınız ne olursa olsun, tamamen sürdürülebilir bir operasyonla başarı ve karlılığa ulaşmanızı sağlarız.

 

Başarılı projelerimizi görmek için aşağı kaydırın.

Dijital Şeker Pancarı Tarlamızı Yakından İncelemek İster Misiniz?

Şeker pancarında damla sulamanın eşsiz avantajlarını keşfedebileceğiniz Online Sulama Teknolojileri Günü etkinliğimize katılın, NETAFIM ayrıcalıklarını keşfedin! 

Tur alanına girerek, yönlendirme oklarının yardımıyla araziyi 360 derece gezebilir, tur alanındaki bilgilendirme ve video ikonlarını tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Dijital şeker pancarı tarlamızı ziyaret etmek için tıklayın!

şeker pancarı online

Mısırda Toprak Altı Damla Sulama Sistemi Uygulama Projesi

SEZER ÇİFTLİĞİ, KONYA / KARAPINAR 

2017 yılında hayata geçirilen Konya/ Karapınar ilçesinde 540 dekar büyüklüğündeki Sezer Çiftliği Projesinde, Netafim™ Dripnet PC AS™ (22250) Basınç ayarlı, Toprak Altı Damla Sulama sistemi uygulaması gerçekleştirildi.

Toprak altı sistemi sayesinde enerji ve su maliyetlerinden %20, mazot giderlerinden %30 azalma sağlanırken, işçilik maliyetleri de minimum seviyelere düştü.

Projede kullanılan Netafim™ NMC Pro™ otomasyon sistemleri ve Netafim Hidrolik Vanalar sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su dağıtımı sağlanırken, hepsinin kontrolü de tek bir noktadan yapılabilmektedir.

 “Projenin her aşamasında Netafim ailesinden aldığım teknik ve zirai destek, benim bu başarıyı yakalamamda büyük rol oynamıştır.”

Rafet Sezer, Üretici

Yoncada Toprak Altı Damla Sulama Projesi

KADİR KALKAN ÇİFTLİĞİ, KONYA / KARAPINAR 

2015 yılında hayata geçirilen Konya/ Karapınar ilçesinde 120 dekar büyüklüğündeki Kadir Kalkan Çiftliğinde, Netafim™ Dripnet PC AS™ (22250) Basınç ayarlı, Toprak Altı Damla Sulama sistemi uygulaması gerçekleştirildi.

Arazinin toprak yapısı tarımsal faaliyetlere uygun olmamakla birlikte, bu koşullara rağmen uygulanan toprak altı damla sulama sistemi sayesinde elektrik ve su maliyetlerinden %50 tasarruf sağlanırken verimde de % 35 artış gerçekleşmiştir.

Projede kullanılan Netafim™ NMC Junior™ otomasyon sistemleri, Netafim Hidrolik Vanalar ve Netafim™ Filtomat sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su ve gübre dağıtımı sağlanırken, tüm sistemlerin kontrolü de otomatikleştirilmiştir.

“Yağmurlama,karık gibi sistemlerle suladığım tarlamda başta işçilik olmak üzere maliyetlerim çok yüksekti. Araştırmalarım sonucunda tercih ettiğim Netafim Toprak Altı Damla Sulama sistemi sayesinde, enerjiden %50 tasarruf ederken işçilik maliyetlerim tamamen ortadan kalktı ve verimim de % 35 oranında arttı." 

Kadir Kalkan, Üretici

Pamukta Damla Sulama Uygulama Projesi

AGSEN TARIM İŞLETMESİ, ADANA / CEYHAN

2009 yılında hayata geçirilen Adana / Ceyhan ilçesinde 3000 dekar büyüklüğündeki Agsen Tarım İşletmesi Projesinde, Netafim™ Dripnet PC ™ (16010) Basınç ayarlı damla sulama borusu kullanıldı.

3000 dekar arazide vahşi sulama uygulaması, zaman, işgücü ve enerji maliyetlerini arttırdığından dolayı, Netafim Damla Sulama Sistemi uygulamasından sonra verimde % 55, su, işgücü ve enerji maliyetlerinde ciddi oranda tasarruf kaydedilmiştir.

Projede kullanılan Netafim Hidrolik Vanalar ve Netafim™ Filtomat sayesinde, arazinin her bir noktasına eşit oranda su ve gübre dağıtımı sağlanırken, tüm sistemlerin kontrolü de otomatikleştirilmiştir.

"Bu başarıyı elde etmemizde, Netafim'in bizim için önemli bir yeri vardır. "

KAYA YAĞAN / AGSEN TARIM İŞLETME MÜDÜRÜ 

Antepfıstığında Toprak Altı Damla Sulama Uygulama Projesi

 MURAT SALİH, KİLİS / GÜVENLİ

2013 yılında hayata geçirilen Kilis/ Güvenli köyünde  410 dekar büyüklüğündeki Murat Salih’in arazisinde, Netafim™ Uniram AS™ (20010) Basınç ayarlı, Toprak Altı Damla Sulama sistemi uygulaması gerçekleştirildi.

Toprak altı sistemi sayesinde verimde % 100 artış sağlanırken ve işçilik & enerji maliyetleri minimum seviyelere indi.  Aynı zamanda projede kullanılan Netafim™ Filtomat sayesinde filtrasyon sistemi de otomatikleştirilmiştir.

“Yaptığım araştırmalarda sulanan antep fıstığı bahçelerinde verimin arttığını duymuştum. Netafim Uniram AS™ damla sulama borusu ile toprak altı sistemi uyguladık. Sonuç muazzam oldu. Dekara 50 kg verim aldığımız fıstık bahçemizde şuan 100-110 kg verim alıyoruz. Biz yaptığımız bu yatırımdan son derece mutluyuz." 

Murat Salih, Üretici, Elektrik Elektronik Mühendisi 

Cevizde Damla Sulama Uygulama Projesi

AHMET YAZICIOĞLU, EDİRNE / UZUNKÖPRÜ

2015 yılında hayata geçirilen Edirne/ Uzunköprü’de 300 hektar büyüklüğündeki AvrupaTR Projesinde, Netafim™ Uniram RC™ damla sulama borusu ile sulama sistemi uygulaması gerçekleştirildi. Kullanılan damla sulama borusu basınç ayarlı ve çok yıllık borudur. Damla sulama borusu her ağaç sırasına iki lateral olarak planlanmıştır. 

Sulama alanındaki açık su kaynağından dolayı anafiltrasyon ünitesinde birincil filtre olarak Netafim Gravel filtre ve yine anafiltrasyonda ikincil filtre olarak Scanaway filtre kullanılmıştır. Arazinin büyük olması, uzun ana hat mesafelerine karşın damlatıcıların tıkanmasını önlemek amacı ile vana gruplarında kontrol filtresi kullanılmıştır. Bu filtreler ile sistemde oluşacak sedimentasyon önlenmiştir. Bunların haricinde tüm vana gruplarında tek yönlü ve çift yönlü hava vanası kullanılmıştır. Havavanaları sistemde ana hat ve tali hatlarda biriken havanın tahliye edilmesini sağlar.
Arazide kullanılan Netafim Fertikit ™ Gübreleme Ünitesi ile, vana ve gübreleme kontrolü sağlanmış olup, bu ünite sayesinde gübre ve asit uygulaması kontrollü bir şekilde yapılmaktadır.
Otomasyon sistemindeki kablolama tek kanallı Netafim SingleNet ™ kablo ile yapılmıştır. SingleNet ™ kablolar arazideki gelecek planının aynı kablo hattı ile devam etmesini sağlamaktadır.
Hazırlanan proje altyapısı, ceviz bitkisinin olgunluğa ulaştığı 5 yıldaki ihtiyacına göre tasarlanmıştır.

"Netafim Sulama Sistemleri sayesinde zamandan ve sudan büyük oranda tasarruf ettik. 300 hektar gibi büyük bir arazide kısa bir sürede sulama ve gübreleme yapabiliyoruz. Tüm destekleri için Netafim ekibine teşekkür ediyorum."

Ahmet Yazıcıoğlu, Üretici, Avrupa Elektronik ve Tarımsal Ürünler Genel Müdürü

Doku Kültürü Sera Projesi

DİKİLİ ÇİFTLİK PROJESİ - İZMİR, DİKİLİ 

2013 yılında ilk aşaması tamamlanan toplamda 1 hektar büyüklüğündeki Türkiye’nin en teknolojik, dünyanın ise sayılı doku kültürü sera projelerinden biri olan Dikili Çiftlik Projesinde, Netafim ™ Cam Sera, Plastik Sera ve Tül Sera sistemleri kurulmuştur.

Seranın en önemli özelliklerinden birisi, bitkilerin iklim farklılıklarına göre kendi aralarında bir çok bölüme ayrılmaları ve birden çok karmaşık sistemin, iyi bir entegrasyon sayesinde birlikte uyum içinde çalışmalarıdır.

Projede kullanılan, ayaklı taşınabilir bitki yetiştirme masaları sayesinde birim alanda yetiştirilen bitki sayısında artış , işgücü maliyetlerinde de azalma gözlenmiştir. Aynı zamanda UV Geri Dönüşüm Sistemi sayesinde gübre maliyetlerinde % 30 azalma, gelişmiş iklim kontrolü ve Netafim ™ Dozaj Sistemleri ile ürün kalitesinde artış sağlanmıştır.

 “Geçmişte yaptığımız sera denemeleriyle, NETAFIM işbirliği sayesinde gerçekleştirdiğimiz sera projesini karşılaştırdığımızda verimlilikte ve üretim kayıplarındaki azalmayı ciddi bir şekilde test etme ve sonucu daha net bir şekilde görme fırsatı bulduk. Su verimliliği, gübre ve birim alanda yüksek fidan üretimi noktasında ciddi bir ilerleme kaydettik ve fire oranlarındaki azalmanın maliyeti ne kadar düşürdüğünü gördük”

Osman Civil, İşletme Müdürü / Dikili Çiftlik 

Sera Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için

Proje Uzmanlığı

Proje sürecinin her aşamasına hakim olun. 

Herhangi bir yerde ve büyüklükte bir tarımsal projeyi planlamanız ve yürütmeniz gerektiğinde, kapsamlı bir çözüm için sınıfındaki en iyi özelliklere sahip uçtan uca hizmetler sunuyoruz. 

c-image

Ön tasarım

Bu ilk adım, projenizin fizibilitesini ve mali uygulanabilirliğini kapsamlı bir şekilde değerlendirmeyi içerir. Tercih ettiğiniz teknoloji ve işgücü gereksinimlerinden finansman çözümlerine, sigorta ve yasal ayrıntılara kadar her şeyi kapsayacaktır.

c-image

Detaylı tasarım

Bir sonraki adım projenin ana planını tasarlamaktır. Arazi hazırlığı, su temini, saha hassas sulama sistemi, ekipman, makine ve inşaat işlerini içerir. Daha sonra, açıkça tanımlanmış bir stratejiye yoğunlaşmak için 50 yıllık agronomik ve mühendislik uzmanlığımızdan yararlanacağız.

c-image

Uygulama

Ana plan oluşturulduktan sonra, bütçeleme ,kontrol ve insan kaynakları planlamasını içeren saha içi ve saha dışı proje yönetimi ile faaliyete geçirme zamanı gelmiştir. Bu sayede projenin zamanında, tasarlandığı şekilde teslimini sağlayabiliyoruz.

c-image

İşletme ve bakım

Projenizin başarısı büyük ölçüde devam eden teknik ve agronomik desteğin kalitesine ve uygulamadan sonraki yıllarda kapasite geliştirmenin etkinliğine bağlı olacaktır. Bu yüzden, bu son aşamada sunduğumuz teklifleri diğerlerininki kadar kişiselleştiriyor ve mükemmelleştiriyoruz, böylece sizin için güçlü bir yatırım getirisi sağlayabiliyoruz.

Bize ulaşın

Bize ulaşın

Bir sonraki tarım projeniz hakkında konuşalım.

Üretici hikayeleri

Akıllı sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

Gülşah Torun, Akıllı Sulama Sistemleri ile tanıştı, ve asla geriye bakmadı

“Netafim'in Akıllı Sulama Sistemleri sayesinde birim alan başına daha fazla verim alıyoruz, su ve enerjiden tasarruf ediyoruz ve üretim maliyetlerimizi minimuma indiriyoruz.” 

Gülşah Torun

Meyve Bahçeleri (Elma), Türkiye

Size en yakın Netafim yetkilisi ile iletişime geçin

Siz de daha az kaynakla daha fazla üretebilmek için 110 ülkede Akıllı Sulama sistemlerimizi kullanan milyonlarca çiftçiye katılın.

Find your local contact