}

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

 Son güncelleme: May 31, 2018

Bu, Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Oğuz Kaan Köksal Caddesi, No :6 Sarıçam, Adana adresinde faaliyet gösteren Netafim'in Sulama Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti  ("Şirket", "Biz", "Bizi", "Bizim") ve Şirket tarafından işletilen www.netafim.com web sitesinin ("Web Sitesi") gizlilik politikasıdır ("Politika").

Şirket, Kişisel Verilerinizi ve gizliliğinizi güvenlik altına almayı taahhüt etmiştir. Bu taahhüte göre, aşağıdaki ilkeleri savunacağız:

 • Sizinle ilgili Kişisel Verilerin toplanması ve işlenmesi konusunda şeffaf olmak:

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesi hakkında bilinçli kararlar vermeniz için gereken tüm bilgilere sahip olmanız Bizim için önemlidir. Bu amaçla, sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesi hakkındaki ilgili  bilgileri size uygun şekilde ve zamanda sağlamaya yönelik çeşitli tekniklerden ve ölçümlerden yararlanacağız.

Tüm gizlilik politikamız topladığımız Kişisel Verilerin türleri ve verileri işleme şeklimiz hakkında size en geniş anlayışı kazandırmaktır. Bu sebeple bu politikayı mümkün olan ilk fırsatta ve zaman zaman gözden geçirmeniz çok önemlidir.

Ayrıca ve size spesifik bilgiler sağlanmasını gerekli görmemiz durumunda, bu bilgileri uygun zamanda ve yerde size sağlıyor olacağız.

Yasal sınırlamalara tabi olarak sorularınızı cevaplamaktan ve ihtiyaç duyduğunuz açıklamaları size sunmaktan memnuniyet duyarız. Bu amaçla, Bize aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

 

Data.Privacy@netafim.com

 

 • Sizinle ilgili Kişisel Verileri yalnızca bu Politikada belirtilen amaçlarla kullanmak:

Sizinle ilgili Kişisel Verileri işleyebileceğimiz amaçlar arasında diğerlerinin yanı sıra talep ettiğiniz ürünlerimiz ve hizmetlerimizin sağlanması, ürünlerimiz ve hizmetlerimizdeki kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi, ürün ve hizmetlerimizin iyileştirilmesi, hak ve çıkarlarımızın korunması, müşterilerimize ürün ve hizmetlerinin sağlanmasını destekleyen iş ve idari faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve/veya yasal ve/veya düzenleyici gerekliliklere uyulması yer almaktadır. Gerçek kişilerle ilgili Kişisel Verileri kullanma amaçlarımızın tam listesine Politikanın 7. bölümünde yer verilmiştir.

Ayrıca, sizinle ilgili Kişisel Verileri kişisel ihtiyaçlarınız ve tercihlerinizi anlamak ve size kişisel olarak uyarlanmış teklifler verebilmek için işleyeceğiz. Dilediğiniz zaman size kişisel olarak uyarlanmış teklifler göndermeyi durdurmamızı isteyebilirsiniz, sizden gelecek böyle bir talebe uygun hareket edeceğiz.

 

 • Sizinle ilgili Kişisel Verilerle bağlantılı olarak haklarınıza saygı göstermek amacıyla önemli kaynak yatırımı yapmak:

Veri sahibi olarak haklarınızı kullanabilmeniz için önemli kaynaklar uygulayacağız. Bu sebeple, sizinle ilgili Kişisel Verileri gözden geçirmek, bize düzelttirmek, sildirmek, belirli amaçlarla veya genel olarak kullanılmasına son vermek ya da size veya bir üçüncü tarafa aktarmamızı istemek için dilediğiniz zaman Bize ulaşabilirsiniz, Biz de bu isteklerinizi kanuna uygun olarak yerine getireceğiz.

 

 • Sizinle ilgili Kişisel Verileri güvenlik altına almak:

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin mutlak koruması için söz veremesek de, sizinle ilgili Kişisel Verilerin güvende olmasını sağlamaya yönelik çok çeşitli araçlar ve önlemler kullanmaktayız ve kullanmaya da devam edeceğiz.

 

Gizlilik Politikamızın Tamamı

1. Bu Gizlilik Politikası Nelere Uygulanır?

Bu politika, Şirketin gerçek kişilerle ilgili ne tür Kişisel Verileri topladığını, nasıl topladığını, kullandığını, üçüncü taraflarla paylaştığını, güvenlik altına aldığını, işlediğini vs. açıklamaktadır.

Bu Politikada "Kişisel Veri", kimliği belirli veya tespit edilebilir bir gerçek kişi ile ilgili her türlü bilgiyi ifade eder; kimliği tespit edilebilir gerçek kişi, doğrudan ya da sahip olduğumuz veya eriştiğimiz ek bilgilerle birlikte kimliği tespit edilebilen bir gerçek kişidir.

Bu politikada, Kişisel Verilerin "işlenmesi", toplama, kaydetme, düzenleme, yapılandırma, saklama, uyarlama veya değiştirme, geri kazanma, danışma, kullanma, iletim yoluyla ifşa, yayma veya diğer bir şekilde kullanıma sunma, eşleştirme veya birleştirilme, kısıtlama, silme veya imha etme dahil olmak üzere, Kişisel Veriler üzerinde gerçekleştirilen gibi işlemler veya işlem grupları anlamına gelir.

 2. Veri Sorumlusu

Şirket:

Şirket, sizinle ilgili Kişisel Veriler açısından veri sorumlusudur.

3. Sizinle ilgili Kişisel Verileri Ne Zaman Toplarız?

Sizinle ilgili Kişisel Verileri ürünlerimizi ve hizmetlerimizi, Web Sitesini, hizmet kanallarımızı kullandığınızda ve/veya iletişim formunu doldurduğunuzda toplarız. Bazı durumlarda bize Kişisel Verileri aktif olarak sağlayacaksınız ve diğer durumlarda ise sizinle ilgili Kişisel Verileri ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve/veya hizmet kanallarımızı kullanımınızı inceleyip analiz ederek toplayacağız.

4. Şirkete Kişisel Veriler Sağlama Yükümlülüğü Olmaması ve Sonuçları

Bize, kendinizle ilgili hiçbir Kişisel Veriyi sağlama yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda bu Kişisel Verilerin sağlanmaması , talep ettiğiniz ürün veya hizmetleri size sağlamamızı engelleyecektir. Aşağıda bu durumların ayrıntılı bir açıklaması bulunmaktadır:

Şirketin akdi bir yükümlülüğü: Bazı durumlarda Şirket, sizinle ilgili Kişisel Verileri sağlamakla akdi olarak yükümlüdür. Bu durumlarda, sizinle ilgili Kişisel Verileri sağlamakla yükümlü olmasanız da, söz konusu Kişisel Verileri Şirkete sağlamadığınız takdirde, akdi yükümlülüğün uygulandığı ürünleri ve hizmetleri size sağlayamayacağız.

Sizinle sözleşme yapmak amacıyla Kişisel Verilerin sağlanması: Bazı durumlarda, sizinle ilgili Kişisel Veriler sağlanması kendinizle Şirket arasında sözleşme akdedilmesinin bir ön koşuludur. Bu durumlarda, sizinle ilgili Kişisel Verileri sağlamakla yükümlü olmasanız da, söz konusu Kişisel Verileri Şirkete sağlamadığınız takdirde, sizinle sözleşme yapamayacak ve bu sebeple size akdi ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sağlayamayacağız.

5. Sizinle İlgili Hangi Kişisel Verileri Toplarız?

İletişim formunu doldurmanızla topladığımız Kişisel Veriler

E-posta adresi, ad ve soyad, ülke / bölge, eyalet / vilayet, telefon numarası, talep kategorisi, kendini tanıtma kategorisi, ürün türü, birim ve arazi büyüklüğü, IP adresi, cihaz bilgileri ve her tür eşlik eden sorular.

 Bir kariyer başvuru formunu doldururken sizden aldığımız Kişisel Veriler: Bünyemizdeki bir pozisyon için başvurmak isterseniz, ad ve soyad, e-posta adresi, ülke / bölge, eyalet / vilayet, telefon numarası, talep kategorisi, kendini tanıtma kategorisi, ürün, birim, arazi büyüklüğü, CV'niz, IP adresi, cihaz bilgileri ve eşlik eden sorular gibi, sizinle ilgili kişisel bilgileri doldurmanız gerekecektir.

uManage uygulamasından ve web sitesinden (http://umanage.netafim.com) aldığımız Kişisel Veriler:

E-posta adresi, ad ve soyad, ülke / bölge, eyalet / vilayet, telefon numarası, talep kategorisi, kendini tanıtma kategorisi, ürün türü, birim ve arazi büyüklüğü ve konum, cihaz bilgileri ve eşlik eden sorular.

NetMaize uygulamasından aldığımız Kişisel Veriler:

E-posta, Telefon numarası, Ad ve soyad (isteğe bağlı), Ülke, Tarla(lar)ın konumu, Ürün grubu (silajlık mısır , tahıllar), Platform (IOS/Android), Sulama raporları, Damlama sistemi temel bileşenleri, Ürün (fonolojik aşamalar) ve verim bilgileri.

Hybris Bayi Portalından aldığımız Kişisel Veriler:

Ad, Soyad ve e-posta adresi, Son oturum açma tarihi, Mevcut alışveriş sepetindeki öğeler, son görüntülenen öğeler, Sipariş geçmişi, sevkiyat adresi.

 

Hybris CRM sisteminden aldığımız Kişisel Veriler – potansiyel müşteriler:

Ad, Soyad, E-posta adresi, Telefon numarası, İlgi Kategorisi, Müşteri tipi, Ülke, İlgilendiği ürün türü, Ürün büyüklüğü

 

Sizden aldığımız Kişisel Veriler: Sosyal ağlar üzerinden dahil olmak üzere, kendi iradenizle bizimle iletişim kurduğunuzda  şikayetler, talepler ve yorumlar dahil olmak üzere diğer şekillerde bize sağladığınız Kişisel Veriler. Biz ve/veya temsilcilerimiz aramalarınızı yazılı olarak kaydedebilir ve/veya belgeleyebiliriz.

6. Kişisel Verilerin İşlenmesinin Amaçları ve Yasal Dayanakları

Şirket, Kişisel Verilerinizi bu bölümde belirtilen amaçlardan biri veya birkaçı için ve uygun yasal dayanağa göre işler.

Şirket, bu gibi veri işlemenin yasal dayanağı olmadığı takdirde Kişisel Verilerinizi işlemeyecektir. Şirketin sizinle ilgili Kişisel Verileri işleyebileceği yasal dayanaklar aşağıdaki gibidir:

 

a. Şirketin sizinle ilgili Kişisel Verileri bir veya birkaç özel amaç için işlemesine dair izniniz. Örneğin, size pazarlama materyalleri göndermek amacıyla.

Sizinle ilgili Kişisel Verileri işlemenin yasal dayanağının sizin izniniz olması durumunda, Data.Privacy@netafim.com adresine ücretsiz olarak bir bildirim göndererek, izin vermiş olduğunuz amaçlara ilişkin izninizi dilediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesine dair izninizi geri çekmeniz durumunda, talep ettiğiniz ürün ve hizmetlerin bazılarını veya tümünü ya da size sağlanmasının amaçlandığı şekilde size sağlayamayabiliriz ve bu konuyla ilgili hiçbir hak talebiniz olmayacaktır.

b. Veri İşlemenin taraf olduğunuz bir sözleşmenin ifası için ya da sözleşme yapmadan önce talebiniz üzerine adımlar atmak için gerekli olması. Örneğin, bizimle sözleşme yapmaya yönelik talebinize ilişkin olarak sizden bir iletişim formu almamız üzerine ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili olarak sizinle iletişime geçmek için.

c. Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması. Örneğin, ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek amacıyla ya da yasal hak taleplerinin kullanımı ve savunması için.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın peşinde olduğu meşru çıkarlar için gerekli olması durumunda, veri işleme çıkarlarınızın ve sizinle ilgili Kişisel Verilerin korunmasını gerektiren temel hak ve özgürlüklerin söz konusu çıkarlara ağır basmaması koşuluna bağlıdır. Sizinle ilgili Kişisel Verileri söz konusu işlemenin Şirketin veya bir üçüncü tarafın peşinde olduğu meşru çıkarlar için gerekli olmasından dolayı işleyebileceğimiz sonucuna varmak için, gerçekleştirdiğimiz gözden geçirmeyle ilgili bilgileri almak üzere Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine bir bildirim göndererek dilediğiniz zaman Bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki listede sizinle ilgili Kişisel Verileri işleyebileceğimiz amaçlara ve söz konusu işlemenin yasal dayanağına yer verilmiştir:

 

Amaç

      Yasal Dayanak

1

Şirketteki mevcut pozisyonlar için dahili bir işe alım prosedürünü yürütmek için

Web Sitemiz aracılığıyla Şirketteki bir pozisyon için bir kariyer formu doldurmanız sebebiyle, adaylık başvurunuz çerçevesinde sağladığınız Kişisel Verilerinizi Şirketteki bir pozisyona uyguluğunuzu gözden geçirmek amacıyla kullanacağız.

 

 

 

 

Şirketin sizi bir pozisyon için işe almamaya karar vermesi ve Kişisel Verilerinizi buna izin vermeniz sebebiyle, gelecekte Şirkette aynı, benzer veya farklı bir pozisyona uygunluğunuzu kontrol etmek amacıyla kullanabiliriz.

Ayrıca, Şirketteki bir pozisyona adaylığınızın bir parçası olarak sunduğunuz Kişisel Verilerden bazıları Şirket tarafından Şirketin iç işe alım prosedürlerinin verimliliğini kontrol etmek için kullanılacaktır.

 

 • Veri İşlemenin taraf olduğunuz bir sözleşmenin ifası için ya da sözleşme yapmadan önce talebiniz üzerine adımlar atmak için gerekli olması.
 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.
 • İzniniz - Şirketteki bir pozisyon için işe alım başvurunuzu reddetmemizden sonra bilgilerin işlenmesiyle bağlantılı olarak.

2

Size ürünlerimizi ve hizmetlerimiz sağlayabilmek için

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi talep ettiğinizde, bu talepleri gerçekleştirmek için gereksinim duyduğumuz Kişisel Bilgileri işleyeceğiz.

 

 • Veri İşlemenin taraf olduğunuz bir sözleşmenin ifası için ya da sözleşme yapmadan önce talebiniz üzerine adımlar atmak için gerekli olması.

 

3

Operasyonel gereklilikler amacıyla sizinle iletişime geçmek için

Bazı durumlarda belirli operasyonel konularla ilgili olarak, örneğin belirli yargı bölgelerinde ürün ve hizmetlerimizi sağlamaya son vermek zorunda kalmamız veya ürün ve hizmetlerimizin belirli bir yönünün değişmesi durumunda, sizi haberdar etmek için sizinle iletişime geçeceğiz. Bu durumlarda sizinle ilgili Kişisel Verileri bu doğrultuda kullanmamız gerekecektir.

 • Veri İşlemenin taraf olduğunuz bir sözleşmenin ifası için ya da sözleşme yapmadan önce talebiniz üzerine adımlar atmak için gerekli olması.

 

4

Sorularınıza, taleplerinize ve/veya şikayetlerinize cevap vermek ve size müşteri desteği hizmetleri sağlamak için.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin Şirketin kullandığınız ürünleri veya hizmetleriyle ilgili sorularınıza cevap vermek ve genel olarak size müşteri desteği hizmetleri sağlamak için gerekli olması.

 

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.

 

5

Size uyarlanmış pazarlama materyalleri ve teklifler sağlamak için

Kullanıcı deneyiminizi ve ürün ve hizmetlerimizi kullanımınızı geliştirip iyileştirmek ve ilave ve size yeni teklifler, ürünler ve hizmetler sunmak için, sizinle ilgili Kişisel Verileri size sunulan materyalleri tercihlerinize, davranışlarınıza, özelliklerinize ve ilgi alanlarınıza göre ayarlamak üzere işliyoruz. Bu amaçla, profilleme dahil olmak üzere, Kişisel Veri otomatikleşmiş analiz teknikleri kullanıyoruz.

 • İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.

 

 

 

 

6

Sunduğumuz ürün ve hizmetleri iyileştirmenin yanı sıra yenilerini sunmak için.

Sizinle ilgili Kişisel Verileri sunduğumuz ürün ve hizmetleri iyileştirmenin yanı sıra size yenilerini sunmak amacıyla kullanabiliriz; bu veri işleme diğerlerinin yanı sıra ürün ve hizmetlerimizi önceki kullanımlarınızın analizini, ürün ve hizmetlerimizle ilgili olarak alınmış yorum ve şikayetleri , hata  ve arızaları içerecektir.

 

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.

 

7

Size pazarlama materyalleri göndermek için

Bizden pazarlama materyalleri almayı kabul etmeniz sebebiyle size,  izin verdiğiniz iletişim araçlarıyla halihazırda mevcut veya gelecekte mevut olacak ve mevut ürün ve hizmetlerimize benzer veya onlardan farklı ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili pazarlama materyalleri göndereceğiz.

Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine "üyelik iptali " başlığıyla ücretsiz olarak e-posta göndererek ya da size gönderdiğimiz herhangi bir pazarlama materyalinde üyelik iptali  seçeneğine tıklayarak dilediğiniz zaman izninizi geri çekebileceğiniz açıklanmıştır. Size hangi iletişim aracından çıkmak için (biri, bazıları veya tümü) üyelik iptali istediğiniz sorulacaktır:

Üyelik İptalinde iletişim bilgilerinizin silinmesine değil, Bizim yasal yükümlülüğümüze tabi olarak siz almayı yeniden talep etmedikçe pazarlama materyallerini almanıza son verilmesine yol açacağı açıklanmıştır.

 

 • Sizin izniniz

8

Şirketin pazarlama ve reklam kampanyaları ve faaliyetlerinin etkinliğini analiz etmek için

 

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın peşinde olduğu meşru çıkarlar için gerekli olması.

9

Ürün ve hizmetlerimizin sunulması ve sağlanmasını destekleyen çeşitli faaliyetleri ifa etmek ve sürdürmek için

Bu faaliyetler arasında arka ofis işlevleri, iş geliştirme faaliyetleri, stratejik karar verme, gözetim mekanizmaları vs. yer alır.

 

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru  çıkarları için gerekli olması.

10

İstatistiksel analiz dahil olmak üzere analiz gerçekleştirmek için

Ürün ve hizmetlerimizi iyileştirme ve yenilerini getirip geliştirme dahil olmak üzere, çeşitli konularda kararlar vermek için çeşitli analitik ölçümler (istatistiksel ölçümler dahil) kullanıyoruz.

 

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.

11

Yasal hak taleplerinin başlatılması, kullanılması veya savunulması dahil olmak üzere, bize ve üçüncü taraflara ait çıkarları, hakları ve varlıkları korumak için

Sizinle ilgili Kişisel Verileri bize ve üçüncü taraflara ait çıkarları, hakları ve varlıkları şartlar ve koşullarımızla politikalarımız dahil olmak üzere herhangi bir kanun, tüzük veya anlaşmaya göre korumak için işleyebiliriz.

 • Veri İşlemenin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması.

 

7. Sizinle İlgili Kişisel Verilerin İşlenmesinin Şirketin ya da bir Üçüncü Tarafın Meşru Çıkarları için Gerekli Olması Durumunda Sizinle İlgili Kişisel Verilerin İşlenmesine İtiraz Hakkınız

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlemesinin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın peşinde olduğu meşru çıkarlar için gerekli olması durumunda, Biz işlemeye ilişkin olarak ya da yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için çıkarlarınıza, haklarınıza veya özgürlüklerinize ağır basan ikna edici meşru gerekçeler göstermedikçe Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine bir bildirim göndererek bu amaca yönelik işlemeye itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

8. Sizinle İlgili Kişisel Verilerin Doğrudan Pazarlama Amacıyla İşlenmesine İtiraz Hakkınız

Şirket, kullanıcı deneyiminizi ve ürün ve hizmetlerimizi kullanımınızı geliştirip iyileştirmek ve ilave ve size yeni teklifler, ürünler ve hizmetler sunmak için, müşterilerine kendileri için özel olarak uyarlanmış teklifler sunar. Bu, size sunulan materyalleri tercihlerine, davranışlarına, özelliklerine ve ilgi alanlarına dayanarak ayarlamak için sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin ardından yapılır. Bu amaçla, profilleme dahil olmak üzere, çeşitli hususlarda bize analiz ve sonuçlar sağlayan Kişisel Veri otomatikleşmiş analiz teknikleri kullanıyoruz.

Örnek olarak, bu analizler ve sonuçlar Bizim tarafımızdan örneğini doldurduğunuz iletişim formuna dayanarak size daha çok ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürünler ve hizmetler sağlamak için kullanılabilir.

Söz konusu materyaller size daha çok ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürünler ve hizmetler sunmaya uyarlanmış olduğu için, Bizden pazarlama materyalleri almayı kabul etmeniz halinde benzer analizler ve sonuçlar kullanılır.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin doğrudan pazarlama amacıyla işlenmesi durumunda, Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine bir bildirim göndererek söz konusu doğrudan pazarlama ile ilgili olması halinde profilleme de dahil olmak üzere bu amaç için veri işlemeye dilediğiniz zaman itiraz hakkınız vardır, bu durumda sizinle ilgili Kişisel Verileri söz konusu doğrudan pazarlama amaçlarıyla işlenmesine son vereceğiz.

Ayrıca Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine "üyelik iptali " başlığıyla ücretsiz olarak e-posta göndererek pazarlama materyallerini alma izninizi dilediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. 

9. Kişisel Verilerin Üçüncü Taraflara Aktarımı

Şirket, sizinle ilgili Kişisel Verileri hükümete ait, yerel, resmi ve/veya düzenleyici makamlarla ve yasal hak taleplerinin başlatılması, kullanılması veya savunulması dahil olmak üzere, Bize ve üçüncü taraflara ait çıkarları, hakları ve varlıkları korumak için ifşanın gerekli olması durumunda paylaşabilir.

Ayrıca, sizinle ilgili Kişisel Verileri Şirketin potansiyel alıcılarına veya yatırımcılarına ya da kredi verenlerine ya da herhangi bir benzer işlemde (Şirketin varlıklarının satış ve/veya Şirketin herhangi bir birleşmesi, yeniden yapılanması, konsolidasyonu veya iflası dahil) ifşa edebiliriz.

10. Sizinle ilgili Kişisel Verilere ilişkin Haklarınız

Şirketin faaliyetleri, ürünleri ve hizmetlerini desteklemek amacıyla, sizinle ilgili Kişisel Verileri Bize aşağıdaki hizmetleri sağlayan üçüncü taraflarla paylaşabiliriz:

a. Bulut bilişim hizmetleri dahil olmak üzere depolama ve barındırma sağlayıcılar.

b. IP adresi bilgileri.

c. Kullanıcının IP adresini, ülkesini, cihaz türünü, Web Sitesinde harcanan zamanı ve tıklamaları analiz etmek suretiyle de dahil olmak üzere, kullanıcı deneyimini analiz eden ısı haritaları.

d. Web sitesi içerik yönetim sistemi.

e. IP adresini, cihaz türünü, iletişim formlarının içeriğini toplayan e-posta teslim hizmeti.

f. Destek.

g. IP adresini toplayan Dijital Pazarlama ve sosyal ağ eklentileri.

h. E-postalar, SMS, normal posta, anlık bildirimler ve diğer elektronik mesajlar gibi çeşitli iletişim araçlarıyla, pazarlama materyalleri dahil olmak üzere materyallerin gönderimi.

i. Araştırma, analitik, teknik ve teşhis hizmetleri.

Sizinle ilgili Kişisel Verilere ilişkin olarak aşağıdaki haklarınız bulunmaktadır. Söz konusu hakların kullanılması, Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine hakkınızı kullanmak istediğinize dair bir e-posta gönderilmesiyle olacaktır.

Erişim hakkı

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenip işlenmediğine dair Şirketten teyit almaya ve bu durum söz konusu ise Kişisel Verilere ve aşağıdaki bilgilere erişmeye hakkınız vardır: (1) veri işlemenin amacı; (2) ilgili Kişisel Verilerin kategorileri; (3) özellikle Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) dışındaki üçüncü ülkeler veya uluslararası örgütler olmak üzere, Kişisel Verilerin ifşa edilmiş veya edilecek olduğu alıcılar veya alıcı kategorileri; (4) mümkünse Kişisel Verilerin depolandığı öngörülen dönem veya mümkün değilse, bu dönemi belirlemek için kullanılan kriterler; (5) Şirketten Kişisel Verilerin düzeltilmesini veya silinmesini ya da sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını isteme ya da bu işlemeye itiraz etme hakkının varlığı; (6) bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı; (7) Kişisel Verilerin sizden toplanmaması durumunda, kaynağına ilişkin mevcut bilgiler; (8) profillemenin varlığı ve (9) kişisel verilerin Avrupa Ekonomik Topluluğu ( AET) dışındaki bir üçüncü ülkeye veya bir uluslararası örgüte aktarılması durumunda, aktarıma ilişkin uygun tedbirler.

Şirket, işlemeden geçen Kişisel Verilerin bir kopyasını sağlar ve talep ettiğiniz diğer kopyalar için makul bir ücret kesebilir. Elektronik araçlarla talepte bulunmanız durumunda ve siz aksini talep etmedikçe, bilgiler yaygın olarak kullanılan bir elektronik biçimde sağlanır.

Kişisel Verilerin kopyasını edinme hakkı başkalarının hakları ve özgürlüklerini etkilemez ve bu sebeple talep başkalarının hakları ve özgürlüklerine zarar verecekse, Şirket talebinizi yerine getirmeyebilir ya da sınırlı bir şekilde yerine getirebilir.

 

Düzeltme Hakkı

Şirkete sizinle ilgili yanlış Kişisel Verileri, düzelttirme hakkınız vardır. İşlemenin amaçlarını dikkate alarak, bir ek beyanname sunmak suretiyle de dahil olmak üzere, eksik Kişisel Verileri tamamlatma hakkınız vardır.

Silme hakkı

Aşağıdaki gerekçelerden birinin geçerli olması durumunda Şirkete sizinle ilgili Kişisel Verileri sildirme hakkınız vardır: (a) Kişisel Verilerin artık toplanma veya işlenme amacıyla ilgili olmaması; (b) işlemenin dayandığı izninizi geri çekmeniz ve işleme için başka yasal gerekçe bulunmaması; (c) özel durumunuzla ilgili gerekçelerle sizinle ilgili Kişisel Verilerin Bizim veya bir üçüncü tarafın meşru çıkarlarına dayalı işlenmesi ve işleme için ağır basan meşru gerekçeler olmaması; (d) sizinle ilgili Kişisel Verilerin doğrudan pazarlama amaçlarıyla işlenmesine itiraz etmeniz; (e) Kişisel Verilerin yasadışı bir şekilde işlenmiş olması; (f) Sizinle ilgili Kişisel Verilerin Avrupa Birliği'ndeki bir yasal yükümlülüğe veya Türk mevzuatına uyumu için silinmesinin gerekliliği.

Bu hak, işlemenin aşağıdaki amaçlarla için gerekli olması halinde geçerli değildir: (a) Avrupa Birliği tarafından işlemeyi gerektiren bir yasal yükümlülüğe ya da Şirketin tabi olduğu Üye Devlet kanununa uyum için veya (b) yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için.

İşlemenin kısıtlanması hakkı

Aşağıdakilerden birinin geçerli olması durumunda Şirketin sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesini kısıtlamasını temin etme hakkınız vardır: (a) Şirketin sizinle ilgili Kişisel Verilerin doğruluğunu teyit etmesine imkan veren bir dönem boyunca Kişisel verilerin doğruluğuna itiraz etmeniz; (b) işlemenin yasadışı olması ve sizinle ilgili Kişisel Verilerin doğruluğuna itiraz etmeniz ve bunun yerine verilerin kullanımının kısıtlanmasını talep etmeniz; (c) Şirketin sizinle ilgili Kişisel Verilere artık işleme amacıyla ihtiyaç duymaması fakat yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için sizin onlara gereksinim duymanız; (d) Biz işlemeye ilişkin olarak ya da yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için çıkarlarınıza, haklarınıza veya özgürlüklerinize ağır basan ikna edici meşru gerekçeler göstermedikçe; sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin Şirketin ya da bir üçüncü tarafın meşru çıkarları için gerekli olması, (e) sizinle ilgili Kişisel Verilerin, doğrudan pazarlamayla ilgili olması halinde profilleme de dahil olmak üzere doğrudan pazarlama için işlenmesi.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesinin talebinizi takiben kısıtlanması durumunda, bu Kişisel Veriler, depolama hariç olmak üzere, yalnızca izninizle ve yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için ya da başka bir gerçek veya tüzel kişinin haklarının korunması için ya da Avrupa Birliği'nin veya Türkiye’deki kamu yararı sebepleriyle işlenir.

Veri taşınabilirliği hakkı

Şirkete sağlamış olduğumuz sizinle ilgili Kişisel Verileri yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makinede okunabilir bir formatta alma hakkınız ve aşağıdaki hallerde söz konusu Kişisel Verileri başka bir veri sorumlusuna iletme hakkınız vardır: (a) Veri İşlemenin izninize veya taraf olduğunuz bir sözleşmeye dayalı olması ve (b) veri işlemenin otomatikleşmiş yollarla gerçekleştirilmesi.

Veri taşınabilirliği hakkınızı kullanırken, teknik olarak elverişli olması durumunda sizinle ilgili Kişisel Verileri doğrudan Şirketten başka bir veri sorumlusuna ilettirme hakkınız vardır. Veri taşınabilirliği hakkınızın kullanımı size ve Şirkete ait silme hakkı altındaki haklara halel getirmez. Ayrıca, veri taşınabilirliği hakkı başkalarının hak ve özgürlüklerini olumsuz etkilemez.

İtiraz hakkı

Özel durumunuzla ilgili gerekçelere dayanarak, sizinle ilgili Kişisel Verilerin meşru çıkarlara dayalı profilleme dahil olmak üzere Şirketin ya da bir üçüncü tarafın peşinde olduğu meşru çıkarlara dayalı işlenmesine dilediğiniz zaman itiraz etme hakkınız vardır. Biz işlemeye ilişkin olarak ya da yasal hak taleplerinin tesisi, kullanımı ve savunması için çıkarlarınıza, haklarınıza veya özgürlüklerinize ağır basan ikna edici meşru gerekçeler göstermedikçe artık sizinle ilgili Kişisel Verileri işlemeyeceğiz.

Doğrudan pazarlama ile ilgili olması halinde profillemeyi de içeren doğrudan pazarlama amaçları için sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesine dilediğiniz zaman itiraz etme hakkınız vardır.

İzninizi geri çekme hakkı

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin işlenmesi amacıyla Bize vermiş olduğunuz izninizi,  izninizin geri çekilmesinden önce izninize dayalı veri işlemenin yasallığını etkilemeksizin dilediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Bir denetim makamına şikayette bulunma hakkı

Kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili olarak gerçek kişilerin temel hakları ve özgürlüklerini korumak üzere Türkiye’deki denetim makamına şikayette bulunma hakkınız vardır.

Bu bölüm 11'de belirtilen sizinle Kişisel Verilere ilişkin haklarınız Avrupa Birliği ya da Türk kanunları tarafından kısıtlanabilir.

Bu bölüm 11'de belirtilen haklarınıza göre talep edilen bilgileri gereksiz gecikme olmaksızın ve her halükarda talebin alınmasından itibaren bir ay içinde sağlayacağız. Bu süre, taleplerin karmaşıklığı ve sayısı dikkate alınarak gerekirse iki ay daha uzatılabilir. Bu uzatmayı gecikmenin sebepleriyle birlikte talebin alınmasından itibaren bir ay içinde size bildireceğiz.

Bu bölüm 11'de belirtilen haklarınıza göre talep edilen bilgiler ücretsiz olarak sağlanacaktır. Taleplerin özellikle mükerrer niteliklerinden dolayı bariz bir şekilde temelsiz ve aşırı olması durumunda: (a) Bilgileri sağlamanın ya da iletişimin veya talep edilen eylemi gerçekleştirmenin idari maliyetlerini dikkate alarak makul bir ücret yükleyebiliriz veya (b) talep doğrultusunda hareket etmeyi reddedebiliriz.

Şirket, talepte bulunan gerçek kişinin kimliğiyle ilgili makul şüpheler olması durumunda, bu bölüm 11'de belirtilen haklarınıza göre talebinizi yerine getirmek için kimliğinizi teyit etmek için gereken ek bilgileri sağlamanızı isteyebilir.

11. Çerezler

Çerezler: "Çerez", bir web sitesi tarafından bilgisayarınızın sabit diskine aktarılan küçük bir dosyadır. Çerezleri Web Sitemizde gezindiğinizde, çevrimiçi anket veya oylamalara cevap verdiğinizde ya da bilgi istediğinizde göndeririz. Sitemizde kullanılan çerezlerin kabul edilmesi Kişiyi Tanımlayıcı Bilgilere erişmemizi sağlamaz, fakat çerezleri bilgisayarınızı tanımlamak için kullanabiliriz. Toplanan tüm bilgiler Sitemizdeki trafik örüntüsünü analiz etmemize izin verir. Bu, içeriği iyileştirmek ve daha kolay kullanılır hale getirmek suretiyle zamanla size Sitemizde daha iyi bir deneyim sağlamamıza imkan verebilir. Örneğin çerezler ilgi alanlarınıza özgü içeriğin aktarılmasına ve şifrenizin kaydedilmesine olanak verebilir, böylece oturum açmanın gerektiği sayfalarda birden fazla kez tekrar etmek zorunda kalmazsınız. Ancak Web tarayıcınız aracılığıyla çerezleri reddederek yine de Web Sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

12. Sizinle İlgili Kişisel Verilerin Saklanması

Şirket, sizinle ilgili Kişisel Verileri bu Politikada belirtildiği üzere Kişisel Verilerin işleme amaçlarını yerine getirmek için gerektiği müddetçe ya da bizim için geçerli olan mevzuata, tüzüğe, politikalara ve emirlere göre gereken daha uzun bir süre boyunca saklar.

Genel olarak, Kişisel Verileri Bizdeki hesabınızın sona ermesinden sonra en az beş yıllık bir süre boyunca saklanacaktır.

Sizinle ilgili Kişisel Verilerin gerekenden daha uzun süre boyunca saklanmasını sağlamak için, birtakım Kişisel Verilerin silinip silinemeyeceğini incelemek için, sakladığımız Kişisel Verileri periyodik olarak gözden geçiririz. 

13. Kişisel Verilerin bir Üçüncü Ülkeye veya bir Uluslararası Örgüte Aktarımları

Sizinle ilgili Kişisel Veriler bir üçüncü ülkeye (AET dışındaki yargı bölgeleri dahil) veya uluslararası örgütlere aktarılabilir. Bu tür durumlarda Şirket, sizinle ilgili Kişisel Verilerin korunmasını sağlamaya yönelik uygun tedbirler alacak ve veri sahipleri için uygulanabilir veri sahibi haklarının ve etkili yasal yolların mevcut olmasını sağlayacaktır.

Bu tedbirler ve koruma aşağıdaki koşullardan herhangi biri karşılandığı takdirde mevcut olacaktır:

a. Aktarımın AB Komisyonu'nun kendilerine aktarılan Kişisel Verilere 27 Nisan 2016 tarihli ve 2016/679 Sayılı Avrupa Parlamentosu ve Konsey Tüzüğü'nün (AB) ("GDPR") 45(3) Maddesi uyarınca yeterli bir koruma düzeyi sağlamalarına karar verdiği bir üçüncü ülkeye veya uluslararası örgüte olması;

b. Aktarımın GDPR'nin 46(2)(a) Maddesi uyarınca kamu merci veya makamları arasında yasal olarak bağlayıcı ve uygulanabilir bir belgeye göre olması veya

c. Aktarımın GDPR'nin 46(2)(c) Maddesi uyarınca AB Komisyonu tarafından kabul edilen standart veri koruma maddelerine uygun olması; AB komisyonu tarafından kabul edilen maddeler https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/data-transfers-outside-eu/model-contracts-transfer-personal-data-third-countries_en adresinden görülebilir.

d. Türkiye’deki Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirleyerek ilan ettiği ülkelerden olması.

Data.Privacy@netafim.com e-posta adresine bir e-posta göndererek Şirketten bir üçüncü ülkeye veya uluslararası örgüte aktarılan sizinle ilgili Kişisel Verileri korumak için kullandığı tedbirlerle ilgili ayrıntıların size sunulmasını talep edebilirsiniz.

14. Sizinle İlgili Kişisel Verilerin Korunması

Özellikle iletilen, depolanan veya başka şekilde işlenen Kişisel Verilerin kazara veya yasadışı imhası, kaybı, değişikliği, yetkisiz ifşası veya verilere yetkisiz erişimden dolayı işlemenin arz ettiği riskleri dikkate alarak Kişisel Verilere uygun bir güvenlik düzeyi sağlamak için uygun teknik ve organizasyonel önlemler uyguluyoruz.

Kontrolümüzde olmayan yasal ve diğer yükümlülüklerden dolayı sizinle ilgili Kişisel Verileri kamu mercileri gibi üçüncü taraflara aktarmamız gerekebilir. Bu tür durumlarda, söz konusu üçüncü taraflarca sizinle ilgili Kişisel Verilere sağlanan koruma düzeyi üzerinde sınırlı kontrolümüz vardır.

Kişisel Verilerin internet üzerinden aktarımı tamamen güvenlik altına alınamaz. Bu sebeple Şirket, sizinle ilgili Kişisel Veriler Şirket tarafından işletilen Web Sitesine internet üzerinden aktarıldığında verilerin korumasını garanti edemez.

15. Üçüncü Tarafların Web Sitelerine Linkler

Web Sitesi, üçüncü tarafların web sitelerine ve/veya uygulamalarına linkler sağlayabilir. Şirket, bu web sitelerini veya uygulamaları ya da bu web siteleri veya uygulamalar tarafından sizinle ilgili Kişisel Verilerin toplanmasını ve/veya işlenmesini kontrol etmez ve bu web siteleri ve uygulamalardan ya da onların gizlilik ve veri koruma politikaları ve faaliyetlerinden sorumlu değiliz. Bu politika, bu web siteleri ve/veya uygulamalar aracılığıyla gerçekleştirilen eylemlere uygulanmaz.

Üçüncü tarafların web sitelerine ve/veya uygulamalarına eriştiğinizde, bu web sitelerini ve/veya uygulamaları kullanmadan önce ve Kişisel Veri ifşa etmeden önce gizlilik politikalarını dikkatle gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

16. Bu Politikada Değişiklikler Yapılması

Bu Politikanın şartlarında zaman zaman değişiklik yaparız. Bu Politikada değişiklik yaptığımızda, Web Sitesinde güncellenmiş Politikayı yayınlayarak bu değişiklikleri bildireceğiz. Ayrıca, bu Politikada önemli değişiklikler yaptığımızda, sizi söz konusu değişikliklerden haberdar etmek için makul olarak uygun olduğuna inandığımız iletişim yollarıyla ve Web Sitesinde söz konusu değişiklikler hakkında bir bildirim yayınlayarak sizi bu değişikliklerden haberdar etmeye çalışacağız. Aksi belirtilmedikçe, tüm değişiklikler güncellenmiş Politikanın Web Sitesinde yayınlanması üzerine yürürlüğe girecektir.