}
Her zaman daha iyi ürünler için: Akıllı Gübreleme

Her zaman daha iyi ürünler için: Akıllı Gübreleme

Daha yüksek kalitede daha fazla ürün yetiştirmek için,her bitkinin, büyüme mevsimi süresince doğru miktarlarda besin ve su karışımını aldığından emin olmalısınız. 

Akıllı Gübreleme ile Tanışın

Her gün tarlalarınıza verdiğiniz her şeyi kontrol etmek ve tüm sezonluk gübrenizi tek seferde kullanmamak birçok fayda sağlar. Bitkinize ihtiyaç duyduğu miktarda gübreyi , ihtiyaç duyduğu zamanda vermeniz veriminizi maksimuma çıkartmanıza ve gübre maliyetlerinizi de düşürmenize olanak sağlar. Bitkilerinize uyguladığınız besinleri damla sulama ile vermeniz, geleneksel yöntemlerle vermenize oranla işçilik ve ekipman maliyetlerinde ciddi bir kazanç sağlar. Ve son olarak, belirsiz hava şartlarından, hastalıklardan, düşen ürün fiyatlarına karşı riskinizi yönetmenize ve kayıplarınızı azaltmanıza olanak sağlar. 

Bitkinizi içerden besleyin

Gübreleme, miktar ve besin kombinasyonları ile birlikte hassas bir zamanlama oyunudur. Akıllı  gübreleme, ürün geliştirme döngülerinize göre, her bitkinin köklerine doğrudan doğruya su ve besin bileşimi sağlayan en uygun kök bölgesi yönetim aracıdır.

Akıllı gübreleme, piyasadaki dalgalanmalar ve iklim değişiklikleri gibi olumsuzluklara yanıt olarak, size talep edilen dozajı değiştirmenize izin vererek gübre yatırımınızı korur. Ve, yağmur desenleriyle küçük ve iyi zamanlanmış dozları koruyarak, sizi liç ve yeraltı suyu kirliliğinden korur.

Nerede olursanız olun, daha yüksek verim, daha kaliteli mahsuller, azaltılmış liç, azaltılmış fiyat değişkenliği, yüzey akışı ve gübre yatırımı için daha iyi bir getiri elde etmek için hassas bir gübreleme sistemi kullanabilirsiniz.

Akıllı Gübreleme için Kullanım Alanları

Akıllı gübreleme, hangi iklim, hangi bölgede olursa olsun, bitkinin kalitesini arttırır. Aşağıdaki bitki türleri için idealdır.

Tropikal iklimlerde bitkilerin besinlerini yönetme

Tropikal iklimlerde bitkilerin besinlerini yönetme

Bölgeniz çokca yağmur alıyorsa hiç bir problem yoktur. Ancak bitkilerin beslenmesi tamamen başka bir hikayedir. Hassas gübreleme, size gün sonunda daha fazla verim ve tarımsal girdilerinizde daha iyi geri dönüşler sağladığından, sizi, rakiplerinizden bir adım öne taşır.

Seralar

Seralar

Eğer, bir seraya sahipseniz, her bir damlayı bile kontrol ettiğiniz anlamına gelir. Ancak akıllı gübreleme;  hassas bir karışımla su ve diğer besin maddelerini otomatik ve kişiselleştirilmiş bir zamanlama ile bitkilerinize verir.

Meyve Bahçeleri ve Tarla Bitkileri

Meyve Bahçeleri ve Tarla Bitkileri

Gübreler, ana girdilerinizden biridir. Akıllı gübreleme, girdi maliyetlerinizi artırmadan daha iyi sonuçlar elde etmenin akıllı bir yoludur. Besinleri doğrudan bitkilerin kök bölgesine göndererek, maliyetlerinizi düşürür, verimliliğinizi artırır ve ürününüzün karlılığını artırır.

Üretici hikayeleri

Akıllı sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

6172

AGSEN Tarım İşletmesi, Netafim™ Akıllı Sulama Sistemleri sayesinde 3000 dekar pamuk arazilerinde su, enerji ve gübreleme maliyetlerinde tasarruf, operasyon kolaylığı ve verimde % 55 artış sağladı. 

"Bu başarıyı elde etmemizde, Netafim'in bizim için önemli bir yeri vardır. "

KAYA YAĞAN / AGSEN TARIM İŞLETME MÜDÜRÜ 

Akıllı gübreleme sistemleri

Doğru besin ve su karışımını kusursuz bir şekilde göndermek için, kararlarınızı otomatikleştiren ve her seferinde doğru olan teknolojiye ihtiyacınız vardır. Sulama ve gübrelemeyi otomatikleştirmek için ihtiyacınız olan dijital tarım teknolojisine sahip olun ve ürünlerinizi  daha yakından gözlemleyin.

Daha fazla bilgi için

Tarımsal Bilgiler

Agronomi Uzmanlarımızle birlikte, tarlanızın karlılığını arttırın

Verimliliğinizi ve uzun vadeli başarınızı en üst düzeye çıkarmak için, ziraat mühendislerimiz sizinle birlikte çalışır, her adımda kişisel destek, rehberlik ve en iyi uygulamaları sunar. Zorluklarınız ne olursa olsun, 50 yılı aşkın tecrübeye dayalı olarak, veriminizi ve ürün kalitesini iyileştirmek için hassas sulama yöntemini nasıl kullanacağınız konusunda size, en doğru ve güncel küresel bilgiyi sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi için
Turkey Pistachio
Akıllı sulama hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Akıllı sulama hakkında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım