NETAFİM TÜRKİYE AGRONOMİ EKİBİ ELİ MATAN İLE BİLGİLERİ TAZELEDİ!

Damla Sulamanın küresel lideri Netafim, bu yıl Agronomi Toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi. 

26-28 Şubat tarihlerinde Sheraton Otel’in toplantı salonunda gerçekleşen toplantının misafir konuğu  Eli Matan’dı. Genç ve dinamik agronomi ekibi, Eli Matan’ın tecrübelerinden ve bilgi birikiniminden faydalanma fırsatı yakaladılar.  

Netafim Türkiye,Orta Asya ve Balkanlar Şef Agronomisti Kıvanç Şarlar’ın moderatörlülüğünü üstlendiği toplantıda, Türkiye’nin tüm bölgelerinde katılım gösteren Agronomi ekibi, öncelikle kendi bölgelerinde yıl içinde gerçekleştirdikleri proje ve girişimleri sunumlar eşliğinde paylaştılar. Ardından Eli Matan ve Kıvanç Şarlar’ın belirlediği Agronomi konuları tartışıldı ve toplantının bir günü de Netafim Türkiye Ürün Müdürü Rahmi Çakarız’ın sunumlarına ayrıldı. 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden farklı bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı toplantı oldukça keyifli ve verimli geçti. Toplantı ile ilgili olarak Eli Matan, “ Netafim şirketi olarak müşterilerimize sadece ürün satmıyoruz, onlara çözümler satıyoruz. Çözüm, ürünün kendisi ve profesyonel destek (Teknik ve Agronomik Destek) arasında bir kombinasyondur. Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda çok güçlü bir Agronomi Ekibi kurduk. Bugun içlerinde Şef Agronomistin de yer aldığı 9 kişilik bir ekibimiz var. Yılda bir kez Agronomi Ekibimize yeni kazanımlar, yeni fikirler ve onların bilgi birikimlerini güçlendirmek amacı ile Genel Toplantı yapıyoruz. Onlar daha fazla bilgi edindikçe, çiftçilerimize de daha fazla destek sağlayacaklardır. Bu da bizim çiftçilerimiz ile bizim aramızdaki etkileşimin bir parçasıdır. Bugun bir çok Damla Sulama firması sadece ürün satmaktalar, böylesine bir hizmeti satamıyorlar. Biz bunun önemini anladık ve İsrail’de çok güçlü bir Agronomi Ekibi kurduk ve Tüm Dünya’ya hizmet sağlıyoruz. Ben de Türkiye & Orta Asya ve Balkanlar bölgesine hizmet sağlamaktan ve burada bulunmaktan çok mutluyum” dedi.