VODAFONE AKILLI KÖY KAPILARINI MART AYINDA AÇIYOR

Şubat 14, 2018

Aydın’ın Koçarlı İlçesi’ne bağlı Kasaplar Köyü’nde hayata geçirilen Vodafone Akıllı Köy, geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren, üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmayı ve üreticinin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi tek bir hedef haline getiren yeni nesil bir kırsal yaşam modeli sunuyor. Bu modelde, ileri teknolojinin büyük yatırımcılara sağladığı olanaklar kırsalda aile çiftçiliğiyle buluşturularak, küçük üreticilerin verim ve kârlılığının artırılması hedefleniyor.   

Vodafone Akıllı Köy’de uygulanan akıllı model ile bitkisel üretim maliyetlerinde %22, hayvansal üretim maliyetlerinde %20 tasarruf sağlanırken, verimliliği ortalama %10 artırmak mümkün olacak. Uçtan uca dijital teknolojilerle donatılan Vodafone Akıllı Köy, çevresel kalkınmaya da katkı sağlayacak. Akıllı sistemleri sayesinde toprak ve su kirliliğinin önüne geçerek tarımsal kaynakların sürdürülebilirliğini sağlayan Vodafone Akıllı Köy’de tarımsal sulamada en az %20 tasarruf elde edilecek. 

Mart ayında kapıların açacak olan Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret eden ziyaretçiler,   her çiftçinin ve ürünün ihtiyacına yönelik basınç ayarlı ve ayarsız damla sulama boruları, otomatik filtrasyon sistemleri, monitörleme, otomasyon, otomatik gübreleme ve uzaktan kontrol sistemlerini, hayvancılığı daha kolay hale getirecek olan toplu sağım ünitesinin yer aldığı dünyanın ilk Akıllı Merasını, uçtan uca bitki besleme ürünleri ile yetiştirilmiş olan ürün çeşitlerini yerinde görerek bilgi sahibi olabilecek.

Site by NGSoft.
Remember my preferences