ŞEKER PANCARI
TARIMSAL BİLGİLER

Neden Şeker Pancarı Üretiminde Akıllı Sulama tercih etmeliyim?

Kök gelişiminin polar değeri ve ürün kalitesini belirlediği şekerpancarında, damla sulama sistemi her iki açıdan da avantaj sağlıyor. Sulamanın yanı sıra gübrelemeye ve zirai ilaçlamaya da imkan vermesi, damla sulamayı diğerlerinden birkaç adım öne alıyor.

ONLINE

Dijital Şeker Pancarı Tarlamızı Yakından İncelemek İster Misiniz?

Şeker pancarında damla sulamanın eşsiz avantajlarını keşfedebileceğiniz Online Sulama Teknolojileri Günü etkinliğimize katılın, NETAFIM ayrıcalıklarını keşfedin! 

Tur alanına girerek, yönlendirme oklarının yardımıyla araziyi 360 derece gezebilir, tur alanındaki bilgilendirme ve video ikonlarını tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

Dijital şeker pancarı tarlamızı ziyaret etmek için tıklayın!

 

Girdilerinizi kontrol edin

Şeker pancarı üretiminde kaynaklarınızı akıllı sulama ile en faydalı şekilde kullanın! Su ve gübreyi doğrudan kök bölgesine uygulayarak buharlaşma veya sızma şeklinde yarayışsız hale geçmesini engelleyin.

Şeker pancarı üretiminde işçilik maliyetlerinizi minimuma indirin

Daha Kolay kontrol

Sulama ve bitki beslemenizi, dijital araçlarımızla her zaman bulunduğunuz yerden yönetin. Şeker pancarında birim alandan daha fazla ürün elde edin. İşçilik maliyetlerinin ve sorunlarını en aza indirin, Kontrolü elden bırakmayın! 

Ortam rutubetini düşürün

Damla sulama, arazide ortam rutubetinin düşük kalmasına yardımcı olur, bu da şeker pancarında aşırı sulamadan kaynaklı hastalıkların önüne geçerek daha kaliteli ürün yetiştirmenize yardımcı olur. Damla sulama ile daha çok kazanın!

İNDİR
NETAFIM ŞEKER PANCARI BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM ŞEKER PANCARI BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Şimdi İndir
SSS
Sık Sorulan Sorular

Şeker Pancarı Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Şeker pancarında uygulanabilecek damla sulama yöntemleri nelerdir? Hangi yöntemi neden tercih etmeliyiz? 

  Şeker pancarında uygulanabilecek damla sulama sistemleri ikiye ayırabiliriz. Bunlardan birincisi toprak üstü damla sulama sistemi, ikincisi ise toprak altı damla sulama sistemidir.

  Eğer enerji maliyetlerini (su, elektrik ve işçilik) en aza indirgemek ve sistemi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız toprak altı damla sulama sistemini tercih etmeliyiz.

  Eğer tercihiniz toprak üstü damla sulama sisteminden yana olacak ise, toprak altı damla sulama sistemi ile arasındaki tek fark kullanılacak damla sulama borusunun her sene serme ve toplama işçiliğinin olmasıdır.

 • Şeker pancarında makineli hasadın toprak altı damla sulama sistemine herhangi bir zararı oluyor mu?

  Hayır, çünkü şeker pancarında kullanılan hasat makinesinin çalışma derinliği, damla sulama borusunda herhangi bir zarar oluşturacak ölçüde değildir. Şeker pancarı hasat makinesinin çalışma derinliği 10-15 cm’dir. Toprak altı damla sulama sisteminin derinliği ise 30-35 cm’dir.

 • Şeker pancarı üretiminde yağmurlama sulama sistemi ile damla sulama sistemi arasında herhangi bir verim ve polar farkı var mı?

  Damla sulama sisteminde doğru bir yetiştiricilik ile yağmurlama sulama sistemine göre verim ve polar farkı oluşmaktadır. Doğru yetiştiricilik uygulamalarını damla sulama ile tam zamanında yapmanın avantajlarını kullanın ve şeker pancarı veriminizi arttırın.  

 • Toprakaltı damla sulama sistemi,şeker pancarında görülen mantari hastalıkların azalmasında faydası oluyor mu?

  Evet,  şeker pancarında damla sulama sistemi ile bitki yukarıdan ıslatılmadığından ve ortamın rutubeti yağmurlama sulamaya kıyasla daha az olduğundan mantari hastalık riski de azalmaktadır. Bölgesel yağışların fazla olması gibi durumlarda alınabilecek en iyi önlem arazinin devamlı kontrol altında tutulması ve yağmurdan sonra ilaçlamaların zamanında yapılmasıdır. 

İLETİŞİM
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bize Ulaşın