Şaraplık üzüm

HER BİR ASMAYI KONTROL ET, DAHA KALİTELİ ÜZÜMLER YETİŞTİR

Şaraplık üzüm yetiştiriyorsanız ortalama kalite sizi tatmin etmez. İklim, arazi ve asmalarınız üzerinde de kontrol sahibi olmak istersiniz. Akıllı sulama ve fertigasyon işte burada devreye girer. 

Üzüm yetiştiricileri için fırsat

Şaraplık üzüm kalitesi bir çok unsura bağlıdır. Bu unsurlardan bazıları nispeten öngörülebilir olmakla birlikte, çoğu öngörülemez.

Dolayısıyla, yüksek kaliteli üzüm yetiştirmeyi garanti etmek istiyorsanız, üzümleri besleyen su ve besin maddeleri üzerinde tam kontrol sağlamanız gerekecektir. Daha da önemlisi, üzüm yetiştirme sürecinizde topografya veya iklim koşulları ne olursa olsun size kontrol imkânı sağlayacak bir sisteme ihtiyacınız olacaktır. 

Akıllı Sulama

Akıllı sulama bu konuda ne gibi faydalar sağlar?

Akıllı sulama, su ve besin maddelerini toprağa değil, doğrudan her bir bitkinin köküne verir. Bu da üzüm verimini ve kalitesini artırmanıza olanak sağlar. Ama esas olarak, tüm bunların yanısıra  ihtiyacınız olan gübre, su ve işçiliği de azaltırsınız.
Yüksek kalitede üzüm yetiştirmek için su stresi seviyesini kontrol etmeniz gerekir. Akıllı sulama işte tam olarak bunu gerçekleştirir.
Ayrıca, dijital kontrol sistemleri kullanmanız halinde, üzümler gelişirken verimi izlemeniz ve optimize etmeniz, araziniz ve bölgenizin iklimi hakkında her tür veriyi toplamanız daha da kolaylaşacaktır.

SSS
SSS

Şaraplık üzüm hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

  • Akıllı sulamanın hektar başına bana maliyeti nedir?

    Fiyatlandırma üç unsura bağlıdır. İlk olarak suyu kaynaktan araziye ne şekilde aktardığınıza,  ikinci olarak bitkinin maksimum su ihtiyacına ki bunu iklim koşulları ve bitki özellikleri belirler.  Son olarak da toprak tipi ki bu da damlatıcı aralığınızı belirler. Birim alan başına maliyeti konusunda fiyat verebilmek için, agronomistlerimizin diğer unsurlara ek olarak bu unsurları da değerlendirmesi gerekir. Bizimle iletişime geçerseniz sürece başlayabiliriz. 

  • Akıllı sulamayı neden daha uygun maliyetli diğer yöntemlere tercih etmeliyim?

    Akıllı sulamanın en ucuz yöntem olmadığı doğrudur. Ancak, her sezon birçok zorlu koşulda, minimum kaynak kullanımıyla yoncada daha yüksek kalitede verim almanızı sağlar. Pazar taleplerini, diğer herhangi bir yönteme nazaran,  daha hızlı karşılamak için ihtiyaç duyacağınız sonuçları almanızı sağlar. Ayrıca su, gübre ve işçilikte diğer alternatiflere kıyasla daha büyük tasarruf sağlar. Dolayısıyla ekonomik getirisi çok daha yüksektir. 

  • Sulamaya ne zaman başlamalı ve sulamayı nasıl yapmalıyım?

    Şaraplık üzüm yetiştiricileri, sulamaya genellikle yağmur mevsimi bittikten hemen sonra başlar. Ancak, sulama için en iyi zamanı arazinize özel diğer bir takım unsurlar da etkiler.

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin

Çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi alın

İLETİŞİM
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bizimle iletişime geçin