SANAYİ DOMATESİ
TARIMSAL BİLGİLER

Domatesiniz için en doğru sulamayı seçin

Modern tarımda yetiştiricilik masraflarını azaltmayı ve verimi arttırmayı hedefliyoruz. Bu amaça hizmet eden damla sulama sisteminin önemi gün geçtikçe artıyor. Su, gübre ve diğer kimyasalları araziye eşit şekilde dağıtmak gerektiğinde akıllı sulama en büyük yardımcınız. 

Damla Sulama ile domates kalitenizi ve veriminizi artırın

Domateste akıllı sulama uzun yıllardır mükemmel sonuçlar vermektedir. Salçalık domates alıcıları için kalite faktörü gün geçtikçe daha önemli hale gelmektedir. Daha kaliteli domates üretimi doğru zamanda doğru miktarda gübreleme ve sulama ile mümkündür. Veriminizin yanında kalitenizi, kazancınızı arttırmak için damla sulama yanınızda.

Akıllı sulama size nasıl fayda sağlar?

Damala sulama, doğru miktarlarda su uygulamaları ile, domates fidelerinin stress faktörlerine maruz kalmadan gelişmelerini sağlar. Bu şekilde, tarlada eşit bitki gelişimi ve olgunlaşma gözlenir. yüksek gelirli bir üretim için temel koşul bitki beslemeyi fizyolojik dönemlere göre dengeli şekilde yapmaktır, akıllı sulama farklı gübreleme ekipmanları ile bunu mümkün kılar.

İNDİR
NETAFIM SANAYİ DOMATESİ BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM SANAYİ DOMATESİ BROŞÜRÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Şimdi İndir
SSS
Sık Sorulan Sorular

Sanayi Domatesi hakkında Sık Sorulan Sorular

  • Akıllı sulamanın ortalama dekar maliyeti ne kadardır?

    Maliyet çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkendir. Öncelikle, Su kaynağının araziye olan uzaklığı, iklim koşullarına göre belirlenen sezondaki en yüksek bitki su tüketim değeri, domates dikim zamanı, çeşidi ve hasat zamanı gibi faktörlere göre çeşitlilik gösterir. Daha sonra, damlatıcı tipi ve özellikleri, topografya,  gerekli filtrasyon tipini … maliyeti belirlemede rol oynar. Bu nedenle, dekar başına bir maliyet hesabı yapmak istediğinizde, Ziraat Mühendislerimiz size destek olabilir. Başlamak için bizimle iletişime geçin.

  • Diğer ucuz yöntemlerle karşılaştırıldığında neden akıllı sulamayı tercih etmeliyim?

    Domates su stresine çok duyarlıdır ve sürekli olarak dikkatli bir sulama gerektirir, aşırı sulama hastalıkların tarlada ciddi sorunlara yol açmasına sebep olur. Bu nedenle, akılllı sulama, ucuz veya daha az verimli olan yöntemkere kıyasla% 20-30'luk verim artışı sağlayan en iyi tekniktir. Damla sulama ile yapılan üretim, sanayinin istediği kalite değerlerine (brix, likopen, meyvenin sağlığı, vb.) ulaşma konusunda ihtiyaçları karşılar. 

  • Domateste damla sulama ile sulamayı nasıl programlamalı ve yönetmeliyim?

    Yetiştiricilik yaptığınız bölgenin iklim konuşulları, dikim tarihiniz ve bitiye bağlı bazı parametreler hesaba katılarak sezonluk bitki su tüketimi, sulama programı kolayca hazırlanabilir. Bitki sezon boyunca su ister kritik dönemlerde daha dikkatli olmak gerekir. Fide dikminden hemen sonra, yeşil aksam gelişim döneminde, meyve tutumundan sonra. Uzmanlarımız domates yetiştiriciliğinde sizlere yardımcı olmak için yanınızda. 

Bizimle iletişime geçin
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bizimle iletişime geçin