PAMUK
TARIMSAL BİLGİLER

Akıllı sulama ile lif kalitesini artırın

Pamuk, tekstil endüstrisi için en popüler ve önemli lif bitkilerinden biridir, bu nedenle yetiştiriciler için verim ve kalite önemlidir. Akıllı sulama ile yüksek verim elde etmek için su yönetimini kontrol edebilir ve geliştirebilirsiniz.

Pamukta neden akıllı sulama kullanmalıyım?

Daha iyi lif kalitesi için tarladaki nemi azaltın

Pamuk bitkisinin verimi 60 günlük periyodlarda birikmektedir. Ortamın nem düzeyinin düşük tutulması (özellikle ilk açılma başladığında) önemlidir ve lif kalitesini olumlu etkiler. Pivot ve sprinkler gibi diğer sulama metotlarına kıyasla damla sulama, bitki yüzeyini değil, sadece bitki köklerini sulayarak, ortamdaki rutubet sorununu ortadan kaldırabilir.

Maksimum Verim!

Pamuk yetiştiriciliğinde, yeşil aksam gelişimi ve üretim arasındaki dengeyi korumak önemlidir, hassas sulama ile hem sağlıklı yeşil aksam hem de maksimum verim için bitkiyi dengeli yetiştirebilirsiniz. Pamuğun ihtiyaç duyduğu suyun ve gübrelerin tam miktarını vermek için hem kontrol hem de esnekliğe sahip olursunuz.  

Damla Sulama ile Gübreleme Kolaylığı

Damla Sulama sistemi, bitki gelişim dönemine göre tam olarak gerekli olan miktarlarda sulama ve gübreleme yapmak için size imkan ve esneklik sağlar. Yeşil aksam gelişimi ve verim üretimini dengelemek için stres seviyesini kontrol edebilir, doğru sulama programı ile zamanında hasat yapabilirsiniz.

Daha az su daha fazla verim

Karık sulama, yağmurlama sulama ve pivot sulama yöntemleri ile karşılaştırıldığında, akıllı sulama, lif kalitesini düşürmeden, değişik Agro-ekolojik şartlar altında 1 m3 su için % 20 daha fazla verim sağlayabilir.

BAŞARI HİKAYELERİ
Başarı Hikayeleri

Başarı Hikayeleri

Akıllı Sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

İNDİR
NETAFIM PAMUK BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

NETAFIM PAMUK BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Şimdi İndir
SSS
MISIR SSS

Pamuk hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

 • Akıllı sulama bitki koruma konusunda bana yardımcı olabilir mi?

  Damla sulama sistemi, bitki koruma ve yabancı ot ilaçlarının doğrudan kök bölgesine iletmek için kullanılabilir.

 • Akıllı sulama ile pamuk için beklenen verim nedir?

  Dünyanın dört bir yanındaki farklı yerlerden edindiğimiz geniş tecrübemizden damla sulama ile 2.2-2.6 ton / ha lif verimine ulaşabilirsiniz.

 • Damla sulama sistemi uzaktan kontrol edilebilir mi?

  Evet, gelişmiş dijital araçları kullanarak, sulama ve bitki beslemenizi herhangi bir anda avucunuzun içinden harekete geçirmenizi ve yönetmenizi sağlar. Ayrıca, tarımsal faaliyetlerinizi yönetirken araziden alacağınız gerçek zamanlı veri ve analizler ile, operasyonel karmaşıklığı ve maliyetleri azaltır işçilikten tasarruf edersiniz.

 • Damla sulamaya geçerek ne kadar su tasarrufu yapılabilir?

  Salma sulama ile damla sulama ile karşılaştırılırsa % 40'dan fazla tasarruf sağlanır. Yağmurlama sistemi ile karşılaştırıldığında ise suyun% 20'sine kadar tasarruf edebilir. Damla sulama ayrıca, en yüksek su uygulama verimliliğini (% 95) sağlar. Buharlaşma, yüzey akışı ve toprağın derinliğine sızma yoluyla kayıp olan su damlama ile neredeyse ortadan kaldırılmaktadır.

Bizimle iletişime geçin
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bizimle iletişime geçin