Narenciye
TARIMSAL BİLGİLER

Narenciye Verimini Damla Sulama ile Arttırın

Narenciye pazarının üreticilerden isteği, büyük meyve ve yüksek verimdir. Iklim değişiklikleri ve su kaynaklarındaki azalmalar yetiştiricileri önemli ölçüde etkilerken üreticiler damla sulama ile ürünlerinin verim ve kalitelerini garanti altına alabilirler.

Narenciye için çözümler

Neden narenciye üretiminde akıllı sulama ?

 • Bitki gelişimini ve meyve boyutunu kontrol edin

Sağlıklı bitki gelişimi ve istenen meyve boyutuna ulaşmak için sulama programı hayati rol oynar. Akıllı sulama ile kritik periyodlarda narenciye arazinizin her yerini hassas şekilde sulayın.

 

 • Girdilerinizi kontrol edin

Kaynaklarınızı akıllı sulama ile en faydalı şekilde kullanın! Su ve gübreyi doğrudan kök bölgesine uygulayarak buharlaşma veya sızma şeklindeki kayıpları engelleyin.

 

Herzaman, Heryerden, Etkin yönetim

Sulama ve bitki beslemenizi, dijital araçlarımızla herhangi bir anda bulunduğunuz yerden yönetin. Tarımsal uygulamalarınızı optimize ederek, alanınızda gerçek zamanlı bilgiler edinebilir ve iş gücünü, operasyonel karmaşıklığı ve maliyetleri azaltabilirsiniz.

BAŞARI HİKAYELERİ
BAŞARI HİKAYELERİ

Başarı Hikayeleri

Akıllı Sulamanın öncü üreticileri ile tanışın

SSS
SSS

Narenciye hakkında Sık Sorulan Sorular (SSS)

 • Neden yağmurlama sulama yerine damla sulamayı tercih etmeliyim?

  Damla sulama, düzgün toprak nemi dağılımı ve olağanüstü toprak havalandırması sağlar. Ürününüzün kök bölgesie doğrudan su ve besin maddelerini iletir. Damla sulama, yağmurlama sulamadan% 40'a kadar daha az su ve enerji kullanır. Alternatif olarak, kanopi üzerinde su dağıtan sprinklerler, buharlaşma ve sızma nedeniyle su israfına ve ayrıca istenmeyen yabancı ot gelişimine yol acar, tarla içerisinde yaprak hastalıklarını destekleyen yüksek nem seviyelerine sebep olur.

 • Narenciye damla sulama ile ne sıklıkta sulanır?

  Bu, toprak tipi, fenolojik evre, iklim, ağaç yaşı vb. Gibi birçok faktöre bağlıdır. Ancak genellikle ağır topraklarda, sulama 2-4 gün arasında uygulanmalı, hafif topraklarda sulama günlük olarak uygulanmalıdır.. 

 • Netafim bana başka şirketlerin yapamayacağı ne gibi farklılıklar sunabilir?

  Netafim, Akdeniz, Güney Afrika, ABD, Avustralya ve Brezilya'nın narenciye bölgelerinde 50 yıldan fazla süredir gerçek çiftçilerin tecrübeleri ile sulama uzmanlığını birleştiriyor. Bu deneyim, iklim, toprak ve su koşulları, bireysel sulama kültürleri ve uygulamaları ve diğer çevresel kısıtlamalar gibi geniş bir yelpazedeki parametrelere uygun çözümler geliştirmemizi ve uygulamamızı sağlamıştır.

 • Damla sulama sistemleri uzaktan yönetilebilir mi?

  Damla sulama, sulama işlemini daha verimli hale getirmek için uzaktan kumanda ve otomasyonla kolayca birleştirilebilir. Verimlerinizi ve kaynaklarınızı optimize etmek için toprak veya hava durumu sensörleri gibi başka dijital araçlar eklemek mümkündür. Dijital tarım çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

ÇÖZÜMLERİMİZ
Narenciye Çözümlerimiz

Önerilen Çözümler

UNIRAM™

En zorlu topografyalarda ve su koşullarında bile mutlak ürün homojenliği arayan üreticiler için, UniRam ™ garantisiyle her sezondan sonra yeni sezona hazırdır. Dünyanın en gelişmiş basınç ayarlı damlatıcı hatları, zorlu sulama koşullarında bile güvenle yola çıkmanızı sağlar. 

Daha fazla bilgi

ARIES™

İdeal su koşullarının altında düz topoğrafyalarda meyve bahçeleri, üzüm bağları ve tarla bitkilerini sulamasında, ekstra güçlü damlatıcılara sahip olan Aries ™ damlatıcı hatları, kategorisinde herhangi bir damlatıcıdan daha fazla kullanılabillir ve sonraki sezonda mükemmel şekilde çalışan bir sulama sistemi sunar.

Daha fazla bilgi

Dijital Tarım

Dijital tarımın, akıllı ve hassas sulama sistemleri ile üreticileri nasıl güçlendirdiğini keşfet. 

Daha fazla bilgi
İLETİŞİM
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bizimle iletişime geçin