MUZ
TARIMSAL BİLGİLER

Akıllı sulama ile Muz Seralarında birinci sınıf muz üretimi ve rekor verimi elde edin

Seralarda ve açıkta muz üretimini sorunsuz bir şekilde yürütmek, tutarlı verim elde etmeyi gerektirir. Bu da talep edilen miktarda muzu doğru zamanda en kaliteli şekilde üretmek anlamına gelir. Muz üretiminde akıllı sulama, mükemmel tarak ve parmak ölçüsünü elde etmekten her ekimdeki üretkenliğe kadar karınızı en üst seviyeye çıkartmanıza yardımcı olur.

MUZ ÇÖZÜMLERİMİZ

Neden akıllı sulama tercih etmeliyim?

 • Havanın veriminizi etkilmesine izin vermeyin! 
  Muz seracılığını iklim olarak uygun bölgelerde yapıyor olsanız bile, doğru yapılmayan sulama muz üretiminde risk teşkil edebilir. Akıllı sulama sayesinde muz yetiştiriciliğinde öngörülemeyen faktörleri ve iklim kaynaklı risklerinizi minimuma düşürüp üretim istikrarınızı arttırabilirsiniz.
 • Yetiştirdiğiniz muzlara ihtiyacını verin, kaynaklarınızdan tasarruf edin
  Damla sulama ve mini sprink, su ve besin maddelerinin muzunuzun köklerine en verimli şekilde ulaşmasını sağlayan, ve en iyi şekilde yetişmelerini sağlayan mükemmel bir dağıtım sistemidir.
 • Her dekardan en fazla verimi alın!
  Akıllı sulama ve modern tarım uygulamaları ile muz seralarında dekar başına üretkenliğinizi arttırabilir, aynı zamanda yüksek kaliteli ürünlerinizi pazarınıza sunma olağının tadını çıkarabilirsiniz.
 • Muz Seranızdaki iklimi kontrol edin!
  Sisleme ve serinletme amaçlı sprinklerimiz ile sera nemini tam istediğiniz düzeyde tutarken, iklimi nerede olursanız olun kontrol edin.
SSS
SSS

Sıklıkla Sorulan Sorular (SSS)

 • Damla sulama sistemleri uzaktan kontrol edilebilir mi? Etkinleştirilebilir mi?

  Sulama işleminizi daha verimli hale getirmek için damla sulama, uzaktan kumanda ve otomasyonla çok kolay bir şekilde birleştirilebilir. Veriminizi ve kaynaklarınızı optimize etmek için toprak veya hava sensörleri gibi başka dijital araçlar eklemek mümkündür. Dijital Tarım çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin. 

   

 • Neden daha uygun fiyatlı görünen diğer sulama yöntemleri yerine damla sulamayı seçmeliyim?

  Maliyet önemli bir faktör olmasına rağmen, asıl önemli olan yatırımın hızlı geri dönüşüdür. Damla sulama sisteminin diğer sulama yöntemlerinden farklı olarak muz verimini ve kalitesini artırdığı kanıtlanmıştır. Ek olarak, damla sulama teknolojisi su, gübre ve işçilikte büyük ölçüde tasarruf sağlar. Ekonomik hesaplamalar, uzun vadede, damla sulama sisteminin muz tarlaları için en sürdürülebilir sistem olduğunu ve diğer ekonomik yöntemlerden daha yüksek ekonomik getiri sağladığını göstermektedir.

 • Bir çok muz bahçesinin yağmurlama sistemi ile sulandığını biliyorum. Bunu, uygulanabilir bir çözüm olarak mı düşünmeliyim?

  Sprinklers, özellikle mikro sprinkler, muz bahçelerinin sulanmasında mükemmel bir akıllı sulama yöntemi olabilir. Birçok üretici düşük kaliteli su kullanımından kaynaklı sprinkler yöntemini tercih etmekte.

 • Muz seralarında sulama yöntemleri nelerdir ?

  Muz seralarında sıklıkla tercih edilen sulama yöntemleri; Damla sulama, Sprink ve sisleme yöntemidir. Netafim sunmuş olduğu farklı ürün grupları ve yetiştiricilik çözümleriyle Muz üreticilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır.

 • Damla sulama sistemi ile gübreleme yapabilir miyim?

  Evet! Sadece kullanmak değil aynı zamanda ne kadar gübre kullandığınızı da kontrol edebilirsiniz. Dünya genelinde yapmış olduğumuz çeşitli denemelerden aldığımız sonuçlara bakacak olursak; bitkinin gelişim döneminde gübreyi damla sulama ile az miktarda verdiğimizde kök bölgesinde hep mevcut kaldığını görüyoruz.Bu da bitkilerin gelişim döneminde fazla uygulanmasından daha verimli sonuçlar doğurmakta.

  Muz yetiştiriciliğinde damla sulama ve gübreleme uyguladığınızda ürünlerinizin optimum büyüklükte ve kalitede geliştiklerine tanık olacaksınız.

Hava Tahmini
ÇÖZÜMLERİMİZZ
MUZ SULAMA ÇÖZÜMLERİMİZ

Muz için önerdiğimiz çözümlerimiz

İLETİŞİM
En iyi muzu siz mi yetiştirmek istiyorsunuz?

En iyi muzu siz mi yetiştirmek istiyorsunuz?

Muz üretiminiz için en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olalım!

Uzmanlarımıza danışın