AYÇİÇEK

AKILLI SULAMA İLE VERİMİNİZİ KATLAYIN

Ayçiçeği, yağ sanayii için önemli bir bitkisel kaynaktır, üretici için önemli olan ise yüksek verim ve yağ oranına ulaşmaktır. Akıllı sulama ile yüksek verim elde etmek için su yönetimini kontrol edebilir, su ve gübreden tasarruf ederken veriminizi arttırabilirsiniz.

Ayçiçek yetiştiriciliğinde neden akıllı sulama kullanmalıyım?

Ayçiçek yetiştiriciliğinde stres faktörlerinin verimden çalmasını engelleyin

Damla Sulama sistemi, bitki gelişim dönemine göre tam olarak gerekli olan miktarlarda sulama ve gübreleme yapmak için size imkan ve esneklik sağlar. Erken ve geç dönemlerde yeşil aksam gelişimini dengelemek için farklı su ve gübre uygulamaları yaparak stres koşullarını kontrol edebilir, tozlanma döllenme zamanında doğru sulama programı ile zamanında ve yüksek verimli hasat yapabilirsiniz. 

Daha az su daha fazla verim

Karık sulama, yağmurlama sulama ve pivot sulama yöntemleri ile karşılaştırıldığında, akıllı sulama, yağ kalitesini arttırmasının yanında yüksek verim sağlar.

SSS
Sık Sorulan Sorular

Ayçiçek ürünü hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Akıllı sulama, bitki koruma konusunda bana yardımcı olabilir mi?

  Damla sulama sistemi, bitki koruma ve yabancı ot ilaçlarının doğrudan kök bölgesine iletmek için kullanılabilir.

 • Damla sulama sistemi uzaktan kontrol edilebilir mi?

  Evet, gelişmiş dijital araçları kullanarak, sulama ve bitki beslemenizi herhangi bir anda avucunuzun içinden harekete geçirmenizi ve yönetmenizi sağlar. Ayrıca, tarımsal faaliyetlerinizi yönetirken araziden alacağınız gerçek zamanlı veri ve analizler ile, operasyonel karmaşıklığı ve maliyetleri azaltır işçilikten tasarruf edersiniz.

 • Damla sulamaya geçerek su, ne kadar verimli kullanılabilir?

  Damla sulama, en yüksek su uygulama verimliliğini (% 95) sağlar. Buharlaşma, yüzey akışı ve toprağın derinliğine sızma yoluyla kayıp olan su damlama ile neredeyse ortadan kaldırılmaktadır.

 • Yağış miktarı fazla olsa da damla sulama iyi bir yatırım mıdır?

  Kesinlikle. Bol yağış çok önemli bir avantaj sağlarken, bitki besleme yönetimini ve kontrolünü engelleyebilir. Akıllı sulama ile besin maddesinin bitkiye iletimi, bitkinin ihtiyacı doğrultusunda amacına uygun ve kontrollü miktarlarda gerçekleşir, böylece bitki sağlığını ve kalitesini sezon boyunca korursunuz. 

Bizimle iletişime geçin
TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

TARLANIZA EN İYİ ÇÖZÜM İÇİN DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizimle iletişime geçin, bitkinizin ihtiyaçları hakkında konuşalım

Bizimle iletişime geçin