SUYUN IŞIĞI FOTOĞRAF YARIŞMASINDA KAZANANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Şubat 9, 2018

Sürdürülebilir bir geleceğin destekçisi olan NETAFIM Türkiye’nin tarımsal sulamada farkındalık yaratmak için düzenlediği Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. İzmir Agroexpo Fuarı’nda düzenlenen törende yarışmanın birincisi Tahir Akay ödülünü NETAFIM Türkiye, Orta Asya ve Balkanlar Genel Müdürü Ofer Oveed’in elinden aldı.

NETAFIM Türkiye’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması’nın kazanan isimleri belli oldu. Sürdürülebilir tarımda damla sulama teknolojilerinin önemine vurgu yapan yarışmada bu yıl da tarla, bahçe, sera gibi tarım alanlarında çekilmiş en etkileyici kareler bir araya geldi. Yüzlerce fotoğrafın başvuruda bulunduğu yarışmanın sonuçları 24 Ocak tarihinde NETAFIM Türkiye sosyal medya hesaplarından duyuruldu. Her ayın birincisinin seçildiği ve zorlu değerlendirme sürecinin ardından ay birincileri üzerinden dereceye girenlerin belirlendiği Suyun Işığı’nda, bu yıl birincilik koltuğuna Tahir Akay oturdu. İkinci sırada Şiyar Sarıyer gelirken, yarışmanın üçüncüsü de Selim Budakçı oldu.

Suyun Işığı’nın ödül töreni 1-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen İzmir Agroexpo Fuarı’nda organize edildi. Ayrıca NETAFİM Türkiye’nin standında oluşturulmuş özel tasarım sergi alanında dereceye giren fotoğraflar sergilenerek fuarı ziyaret eden binlerce kişiyle buluşturuldu. Kazanan isimlerden birinciye profesyonel fotoğraf makine hediye edilirken, ikinci isim çok fonksiyonlu profesyonel çakının, üçüncü isimse güçlü led ışığa sahip mükemmel bir el fenerinin sahibi oldu. NETAFIM Türkiye, Orta Asya ve Balkanlar Genel Müdürü Ofer Oveed, NETAFİM Türkiye, Orta Asya ve Balkanlar Pazarlama Müdürü Harun Kendir ve NETAFIM Türkiye ekibinin de bulunduğu ödül töreninde, yarışmanın birincisi Tahir Akay hediyesini Ofer Oveed’in elinden aldı. Ödülü takdimi sırasında Akay’ı başarısından ötürü tebrik eden Oveed, yarışmaya gösterdiği ilgiden ve böylesi güzel bir fotoğrafla katılımından ötürü teşekkürlerini iletti.

Suyun Işığı’na ilgi büyüyor 

Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması’na gösterilen ilginin her sene biraz daha arttığını belirten Harun Kendir ise, bu sayede tarımda kullanılan suyun önemi ve sürdürülebilirlik açısından yarattıkları farkındalığın çok daha geniş kitlelere ulaştığını söyledi. Bu durumdan NETAFIM olarak büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kendir, “Yarışma süresince üretici, bayi ve tarım meraklılarından yüzlerce fotoğraf aldık. Suyun Işığı yalnızca farkındalık ve bilinç yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda üreticilerimizle iletişimimizi çeşitlendirerek bizi onlarla daha da yakınlaştırıyor. Yarışmamıza ilgi gösteren, katılan ve destek olan herkese çok teşekkür ediyor, kazanan tüm isimleri tek tek kutluyoruz” dedi. Gelecek Suyun Işığı’nın heyecanını şimdiden duymaya başladıklarını da belirterek, yeni yarışmaya katılacak fotoğrafları sabırsızlıkla beklediklerini sözlerine ekledi. 

   

Yarışmanın birincisi olmaktan ötürü büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Tahir Akay da Suyun Işığı’na katılma hikayesini şu sözlerle anlattı: “Fotoğraf yarışmasından bir arkadaşım vasıtasıyla haberdar oldum. Suyun Işığı web sitesinden ayrıntılı inceleyerek katılmaya karar verdim. Fotoğrafı çekerken uygun açıyı, ışığı ve damlaların düşüşünü yakalayabilmek ve aynı kare içerisinde ışığı yansıtan iki damlayı buluşturmak için uzun bir vakit harcadım ama ortaya çıkan sonuç emeklerime değdi.” Yarışmayı kazandığını ilk öğrendiği an büyük sevinç duyduğunu belirten Akay, Suyun Işığı’nı düzenlediği ve kendisini birinciliğe layık gördüğü için tüm NETAFIM ekibine teşekkür etti.

Site by NGSoft.
Remember my preferences