NETAFIM, ÜRETİCİLERİ BİLİNÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Nisan 13, 2017

Sunmuş olduğu akıllı damla ve mikro sulama çözümleriyle hem global ölçekte hem de Türkiye’de damla sulama sektörünün lideri olan NETAFIM, üreticileri damla sulamanın avantajları konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor. 

Yenilikçi, kolay ve güvenilir damla sulama çözümlerinin yaygınlaştırılmasına öncülük eden NETAFIM, Adana Bölge bayilerinden TEKBAŞ Sulama ile birlikte Adana Ticaret Odası Sosyal Hizmetler ve Eğitim Vakfında düzenlenen,”Tarla Bitkilerinde Damla Sulama” konulu seminerler düzenledi. 

Toplamda 300’den fazla kişinin katıldığı seminerlerde yerfıstığı, karpuz, mısır ve pamuk ürünleri hakkında bilgilendirme yapıldı. NETAFİM Uzman Agronomisti Eli Matan’ın konuşmacı olduğu seminerlere katılım oldukça yüksekti. Eli Matan, “Dördüncü ekinler için sezon boyunca sulamanın ve gübrelemenin tedariği hakkında üreticilerimize bilgilendirme yaptık. “ dedi. 

Üreticilerin aktif bir katılım gösterdiği seminerlerde, NETAFIM’in uzman ekibi, üreticilerin tüm teknik sorularına yanıt verdi. 

NETAFIM Doğu Bölge Tarımsal Destek Sorumlusu Mert Morkal,  “Türkiyedeki en fazla su tüketimi ve en fazla su kaybı da tarımsal alanların sulanmasından yaşanmaktadır. Bu nedenlerden dolayı su kayıplarını minimize etmek için basınçlı sistemleri yani damla sulama sistemlerini kullanmalıyız. “ dedi.  

Site by NGSoft.
Remember my preferences