NETAFİM TÜRKİYE AGRONOMİ EKİBİ ELİ MATAN İLE BİLGİLERİ TAZELEDİ!

Nisan 30, 2018

Damla Sulamanın küresel lideri Netafim, bu yıl Agronomi Toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi. 

26-28 Şubat tarihlerinde Sheraton Otel’in toplantı salonunda gerçekleşen toplantının misafir konuğu  Eli Matan’dı. Genç ve dinamik agronomi ekibi, Eli Matan’ın tecrübelerinden ve bilgi birikiniminden faydalanma fırsatı yakaladılar.  

Netafim Türkiye,Orta Asya ve Balkanlar Şef Agronomisti Kıvanç Şarlar’ın moderatörlülüğünü üstlendiği toplantıda, Türkiye’nin tüm bölgelerinde katılım gösteren Agronomi ekibi, öncelikle kendi bölgelerinde yıl içinde gerçekleştirdikleri proje ve girişimleri sunumlar eşliğinde paylaştılar. Ardından Eli Matan ve Kıvanç Şarlar’ın belirlediği Agronomi konuları tartışıldı ve toplantının bir günü de Netafim Türkiye Ürün Müdürü Rahmi Çakarız’ın sunumlarına ayrıldı. 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden farklı bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı toplantı oldukça keyifli ve verimli geçti. Toplantı ile ilgili olarak Eli Matan, “ Netafim şirketi olarak müşterilerimize sadece ürün satmıyoruz, onlara çözümler satıyoruz. Çözüm, ürünün kendisi ve profesyonel destek (Teknik ve Agronomik Destek) arasında bir kombinasyondur. Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda çok güçlü bir Agronomi Ekibi kurduk. Bugun içlerinde Şef Agronomistin de yer aldığı 9 kişilik bir ekibimiz var. Yılda bir kez Agronomi Ekibimize yeni kazanımlar, yeni fikirler ve onların bilgi birikimlerini güçlendirmek amacı ile Genel Toplantı yapıyoruz. Onlar daha fazla bilgi edindikçe, çiftçilerimize de daha fazla destek sağlayacaklardır. Bu da bizim çiftçilerimiz ile bizim aramızdaki etkileşimin bir parçasıdır. Bugun bir çok Damla Sulama firması sadece ürün satmaktalar, böylesine bir hizmeti satamıyorlar. Biz bunun önemini anladık ve İsrail’de çok güçlü bir Agronomi Ekibi kurduk ve Tüm Dünya’ya hizmet sağlıyoruz. Ben de Türkiye & Orta Asya ve Balkanlar bölgesine hizmet sağlamaktan ve burada bulunmaktan çok mutluyum” dedi. 

Eli Matab Quotation ENG 

 “As you know Netafim Company not only selling product to our farmers, to our clients, we are selling solution. Solution is a combination between the product itself and a professional support,  agronomical support and technical support. So, Here in Turkey we built in the last few years agronomical team. Today we have about 9 people in this team with Cheif agronomist. Once a year we try to have a general meeting with this Agronomy Team in order to train them to bring them new findings , new ideas to diccuss with them to improve their knowledge, when they get better knowledge they can give better support to our farmers and we believe in this a part of interaction bewteen us and the farmers. Most of the irrigation companies are selling product, they are not selling this type of service. But we believe on this and we have in İsrael very big Agronomical team that resposible to all the support all around the world. My self resposible to this territory to turkey and i am very glad to be here. “  

Site by NGSoft.
Remember my preferences