AGROEXPO 2017’DE TÜM GÖZLER NETAFIM’İN ÜSTÜNDEYDİ

Şubat 23, 2017

NETAFIM, daha az kaynak kullanımı ile daha verimli ve kaliteli ürünler alınmasını sağlayan inovatif sulama sistemlerini Agroexpo 2017 Fuarı’nda üreticilerin beğenisine sundu. TYPHOON PLUS, D-net ve Polynet ürünlerinin oldukça büyük ilgi gördüğü fuarda, NETAFIM standını ziyaret eden üreticiler de şirketin uzman kadrosundan modern sulama hakkında bilgi alma fırsatı yakaladı. 

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan NETAFIM, tarım sektörünü İzmir’de buluşturan Agroexpo 12. Uluslararası İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na katıldı. Gaziemir’deki uluslararası fuar merkezi fuarizmir’de gerçekleştirilen ve katılımcıların 4 gün boyunca tarım ile hayvancılık alanındaki gelişmeleri ve yenilikleri yakalama fırsatı bulduğu Agroexpo 2017’ye bu yıl 250 bine yakın ziyaretçi katıldı. NETAFIM’in modern sulama sistemleri alanındaki teknolojik ürünlerini sergilediği standı ise fuarın en çok ilgi gören stantları arasında yer aldı ve çok sayıda ziyaretçi tarafından büyük ilgi gördü. 

Hedefler tam 12’den vuruldu

Bu yıl yedinci kez katıldıkları Agroexpo’yu her yıl olduğu gibi yine başarıyla tamamlayan NETAFIM ekibi, sade ama modern çizgilere sahip stantlarında sergiledikleri ürünleriyle göz doldurdu. Agroexpo İzmir 2017 Fuarı’nı değerlendiren NETAFIM Türkiye, Orta Asya ve Balkanlar Pazarlama Müdürü Harun Kendir, “Fuara katılırken hedefimiz; üretici ve iş ortaklarımızla buluşmak, önümüzdeki sezonu değerlendirmek, yeni iş fırsatları oluşturmak ve bölge üreticisine yeni ürün ve çözümlerimizi tanıtmaktı. Fuar sonunda söyleyebilirim ki tüm bu beklentilerimizi tam anlamıyla karşıladık” dedi. Agroexpo’nun bu sene oldukça hareketli geçtiğine de değinen Kendir, ziyaretçilerin niceliğinden ziyade niteliklerinin daha önemli olduğuna ve bu anlamda da fuarın başarılı olduğuna vurgu yaptı. “Bölge itibariyle İzmir stratejik bir konumda. Yetiştiriciliği yapılan çok çeşitli ürün ve dolayısıyla değişik ihtiyaçları olan üreticiler fuarı ziyaret etti” diyen Kendir, fuar boyunca sulamada sundukları çözümlerle ülke üreticisinin büyük bölümüne hitap ettiklerini söyledi ve ekledi: “Bu yıl fuarda katılımcı firma sayısı geçtiğimiz yıllara göre daha fazlaydı. Bununla beraber artışın daha çok hayvancılık ve mekanizasyon alanlarında olduğunu gözlemledim. Sulama, tohum, gübre gibi alanların katılımı daha fazla teşvik edilmesi, fuarın gelecek yıllardaki kalitesini arttırıcı bir unsur olacaktır.”

Yeni ürünler ilgi çekti

Fuarda en çok öne çıkan ürünler; toprak altı damla sulama, sprink ve donla mücadele çözümleri ile damla sulama boruları oldu. Ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken NETAFIM ürünleri hakkında bilgi veren Kendir, “NETAFIM olarak her sene yeni bir teknoloji ve çözüm üretmeye özen gösteriyoruz. Bu sene de yeni damla sulama borumuz TYPHOON PLUS, yeni sprink ürünümüz D-net ve yeni özellikler eklenmiş ve güçlendirilmiş Polynet ürünlerimiz fuarda oldukça büyük ilgi gördü” diye konuştu. NETAFIM’in geçtiğimiz yıl düzenlediği Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması’nın kazanan fotoğrafları da stantta ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  

Sunmuş olduğu akıllı damla ve mikro sulama çözümleriyle hem global ölçekte hem de Türkiye’de damla sulama sektörünün lideri olan NETAFIM, bu alandaki yetkinliğini Agroexpo 2017 Fuarı’nda da konuşturdu. Fuar boyunca NETAFIM ürünleri büyük ilgi görürken; firmanın işinde uzman kadrosu Türkiye’nin her bölgesinden gelen üreticileri damla sulama sistemleri konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirdi. 

Suyun Işığı Geri Dönüyor

Netafim Türkiye’nin 2016 yılında düzenlemiş olduğu Suyun Işığı Fotoğraf Yarışması’nın kazanan fotoğrafları da Agro Expo Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 

Sürdürülebilir bir geleceğin destekçisi olan Netafim’in suyun önemi ve  damla sulama temalı fotoğraf yarışması yeni yüzüyle Mart ayından itibaren devam edecek. 

Site by NGSoft.
Remember my preferences